Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.02.2017

delno oblačno
Popoldne bo delno jasno, temperature bodo od 6 do 12 stopinj C.
0°C | 13°C
ponedeljek, 20.02.2017
0°C | 13°C
torek, 21.02.2017
0°C | 12°C
sreda, 22.02.2017
1°C | 14°C
četrtek, 23.02.2017
5°C | 16°C
Opozorila
Nedelja, 19.2.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
13°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Letošnje srečanje krvodajalcev jubilantov


PROSTOVOLJSTVO

| |
15.10.2015      20:05
A A

Letošnje srečanje krvodajalcev jubilantovDušan Gorenc je kri daroval že 120-krat.
Dušan Gorenc je kri daroval že 120-krat.
Deli:

 

Tudi letošnje srečanje krvodajalcev jubilantov je potekalo v sejni sobi KKC v Dolenjskih Toplicah in je zajemalo odvzeme krvi do 8. septembra. Vabljenih je bilo 32 krvodajalcev, ki so za svoje jubilejno darovanje krvi prejeli priznanje. Program je z učenci domače šole pripravila mentorica krožka RK Jožica Erjavec. Podelitve so se udeležili vabljeni gostje: z OZRK je prišla podpredsednica Suzana Jarc, župana je nadomeščal direktor občinske uprave Rado Javornik, center za transfuzijsko dejavnost je zastopala Silva Kotar, Terme Krka pa Jani Kramar. In zakaj smo povabili terme? Nanje smo se obrnili s prošnjo za donacijo, ki je bila pozitivno rešena. Vsakemu prejemniku priznanja so podarili vstopnico za celodnevno kopanje v enem od njihovih zdravilišč. Zato je prav, da jim je to darilo izročil njihov predstavnik.

Posebne pozornosti je bil letos deležen krvodajalec Dušan Gorenc, ki je na naši drugi izredni krvodajalski akciji za občinski praznik v juliju že 120-tič daroval kri. Trenutno je prvi v občini po številu odvzemov. Za to svoje humano dejanje je na letošnji slavnostni seji občinskega sveta prejel posebno zahvalo župana. Tudi krvodajalkama Nadi Šiška in Jožici Štubler, ki sta kri doslej darovali 60-krat, smo se še posebej zahvalili. Omeniti je treba, da smo bili pohvaljeni vsakokrat, tudi na obeh izrednih krvodajalskih akcijah v januarju in juliju, saj je od vseh KORK prav iz naše občine udeležba največja.

Krvodajalci so posebni in izjemni ljudje, ki darujejo del sebe, svojo kri anonimnemu prejemniku. Nihče jih k temu ne sili, le najvišja stopnja humanosti in plemenitosti jih vodi in usmerja k temu dejanju. Pri tem ne dobijo nobenega finančnega nadomestila, ta njihova gesta je popolnoma brezplačna in ostajajo anonimni za prejemnike. Krvodajalstvo je pomembna tradicija, ki jo je treba prenašati na mlajše rodove in pri nas je za to kar dobro poskrbljeno.

Ob tej priložnosti bi vsem krvodajalcem še enkrat čestitala in se jim zahvalila za to njihovo plemenito dejanje. Hvala mentorici in učencem za program, gostom za udeležbo in Maji Bobnar za pomoč pri podelitvi priznanj. Posebna zahvala pa velja namestniku direktorja Term Krka Gorazdu Šosterju za donacijo in Mateji Šafar, ki je poskrbela za ugodno rešitev naše prošnje. Zahvaljujem se tudi vodji strežbe v Termah Dolenjske Toplice Tadeji Jordan in osebju v kuhinji ter strežbi, ki so se izjemno potrudili s pogostitvijo. Tako smo se v družabnem delu srečanja, ki je potekalo pri njih, prav lepo počutili.

Na koncu pa se moram zahvaliti še našemu dežurnemu fotografu Primožu Primcu, saj nam vedno priskoči na pomoč in zabeleži naše dogodke, ki jih pripravim na ogled za naše občane, goste in naključne obiskovalce našega kraja.              
                               
IVANA PELKO, KORK Dolenjske Toplice 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KORK Dolenjske Toplice? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KORK Dolenjske Toplice
KORK Dolenjske Toplice
Škrile4
Tel:031 677 979
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.02.2017 | Družabni dogodki
Stvari, ki jih ne zveš v šoli
21.02.2017 | Kultura
Urica pravljic in ustvarjalna delavnica
21.02.2017 | Družabni dogodki
POTOPISNO PREDAVANJE O ŠPANIJI
21.02.201 | Tečaji in delavnice
PROMETNA VARNOST ZA STAREJŠE
21.02.201 | Šport
TORKOVI POHODI "SPOZNAJMO DOLENJSKO"
21.02.2017 | Kultura
Urica pravljic in ustvarjalna delavnica
21.02.2017 | Družabni dogodki
POTOPISNO PREDAVANJE O ŠPANIJI
23.02.201 | Tečaji in delavnice
SPROŠČANJE Z GONGOM
24.02.2017 | Družabni dogodki
Velika peresa: Tone Partljič
25.02.2017 | Družabni dogodki
Predstava Moža je zatajila
28.02.201 | Šport
DRUŠTVENI PLANINSKI POHOD
19.02.2017 | Družabni dogodki
Stvari, ki jih ne zveš v šoli
21.02.2017 | Kultura
Urica pravljic in ustvarjalna delavnica
21.02.2017 | Družabni dogodki
POTOPISNO PREDAVANJE O ŠPANIJI
21.02.201 | Tečaji in delavnice
PROMETNA VARNOST ZA STAREJŠE
21.02.201 | Šport
TORKOVI POHODI "SPOZNAJMO DOLENJSKO"
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.