Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno, manj oblačnosti bo na Primorskem. Predvsem ponekod v južni Sloveniji bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 3, na Primorskem do 4 stopinje C.
-3°C | -2°C
sreda, 18.01.2017
-3°C | -2°C
četrtek, 19.01.2017
-6°C | -2°C
petek, 20.01.2017
-6°C | -2°C
sobota, 21.01.2017
-7°C | -1°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 13h
V torek in sredo bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. V četrtek bo burja slabela.
-3°C
-2°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

V družbi predsednika podelili grb občine in ......


NOVICE

| |
23.07.2015      8:39
A A

V družbi predsednika podelili grb občine in pet županovih zahval


22. julija 1998 je državni zbor razglasil samostojnost Občine Dolenjske Toplice in na ta dan občani praznujejo občinski praznik. Vsako leto je prav na ta dan slavnostna seja občinskega sveta, ki pa je bila letos, ko mineva 800 let od prve omembe Toplic v pisnih virih, še posebej slovesna. Praznovanju se je pridružil predsednik države Borut Pahor, oplemenitil pa ga je nastop zasedbe Concilium musicum Wien.


Podelitev grba Mileni in Jožetu Fabijanu
Podelitev grba Mileni in Jožetu Fabijanu
Deli:

V tem svečanem trenutku vam želim vcepiti malo svojega optimizma. Čeprav vsak dan poslušamo, kako je pri nas hudo, kako ni denarja, da ni dela, se pri nas življenje vseeno vrti. Gradimo vodovod, delamo ceste in pločnike, sveti vse več luči javne razsvetljave. Seveda ne gre v velikih zamahih, ampak po stari ljudski modrosti, ki pravi, da se stegni le toliko, kolikor imaš dolgo odejo. Obljubljam, da bo tako tudi naprej,“ je v svojem nagovoru izpostavil domači župan Jože Muhič, vesel, da se je slovesnosti ob tako visokem jubileju udeležil tudi predsednik. „Iskreno se zahvaljujem, ker ste me povabili medse, da skupaj praznujemo vaš občinski praznik, ob tej priložnosti vam tako v osebnem imenu kot imenu države iskreno čestitam, pa tudi zato, da skupaj proslavimo 800-letnico omembe vašega kraja, ki ima spričo tega slavno preteklost, spričo nekaterih razvojnih kazalcev danes pa sem prepričan, da tudi slavno prihodnost,“ je med drugim dejal Pahor.

 

Na seji, ki jo je povezoval igralec Pavle Ravnohrib, so podelili najvišje priznanje občine, grb, ki sta ga za zelo uspešno delo izjemnega pomena za občino prejela Milena in Jože Fabijan z Dolenjih Sušic. Ob tej priložnosti je župan podelil še pet zahval, in sicer Danielu Krivcu za 10-letno strokovno, zanesljivo, brezhibno in pravočasno opravljeno delo ter vzorne odnose tako z občani kot vodstvom občine, policistoma Andreju Müllerju in Janu Zavodniku, ker sta, čeprav življenjsko ogrožena, s posebno hrabrim in strokovnim ukrepanjem preprečila družinsko tragedijo, Dušanu Gorencu ob jubilejnem 120. darovanju krvi in Dragici Bobnar za dolgoletno skrbno in odgovorno delo z najmlajšimi otroki v vrtcu Gumbek.

Praznovanje so sklenili s koncertom v čast 800-letnice prve omembe Toplic z glasbo habsburškega dvora - koncert sodi v sklop festivala Seviqc Brežice - predsednik republike in župan sta nato v vitrino Rastoče knjige vložila še topliško monografijo, predsednik pa se je vpisal tudi v zlato knjigo občine.

 

MOJCA KREN
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Vrelec? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Vrelec
Vrelec
SOKOLSKI TRG 4
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.01.201 | Družabni dogodki
Jutranja bralnica
17.01.201 | Šport
TORKOVI POHODI "SPOZNAJMO DOLENJSKO"
17.01.2017 | Kultura
Urica pravljic in ustvarjalna delavnica
21.01.201 | Družabni dogodki
Kmečka tržnica
24.01.201 | Šport
DRUŠTVENI PLANINSKI POHOD
17.01.201 | Družabni dogodki
Jutranja bralnica
17.01.201 | Šport
TORKOVI POHODI "SPOZNAJMO DOLENJSKO"
17.01.2017 | Kultura
Urica pravljic in ustvarjalna delavnica
19.01.201 | Tečaji in delavnice
RAZLIKE MED NARAVNIMI IN INDUSTRIJSKIMI KOZMETIČNIMI IZDELKI
20.01.2017 | Družabni dogodki
DRUŠTVENO POPOLDANSKO SREČANJE V DRČI PRI ŠENTJERNEJU

Bodite prvi pri oddaji mnenja.