Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 26.05.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo jasnilo in jutro bo precej jasno, nekaj več oblačnosti je lahko v severovzhodni Sloveniji. Temperature bodo med 6 in 12 stopinj C.
8°C | 23°C
sobota, 27.05.2017
10°C | 25°C
nedelja, 28.05.2017
10°C | 26°C
ponedeljek, 29.05.2017
11°C | 28°C
torek, 30.05.2017
14°C | 29°C
Opozorila
Četrtek, 25.5.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
23°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

Tekmovanja v okviru 40. športnih iger ......


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
16.06.2015      17:04
A A

Tekmovanja v okviru 40. športnih iger upokojencevDeli:

V okviru 40. športnih iger upokojencev (ŠIU) Pokrajinske zveze društev upokojencev Dolenjske in Bele krajine je 9. junija potekalo tekmovanje v kegljanju s kroglo na vrvici, ki se je odvijalo v zame najlepšem delu Bele krajine, v Kotu pri Semiču, na železniški postaji in pri osnovni šoli v središču Semiča. Na njem je sodelovalo enajst ženskih in 12 moških ekip, kar je tekmovanje podaljšalo v pozno popoldne.

Sodelovala je tudi moška ekipa našega društva, ki pa ni bila v popolni postavi. Tekmovali so Jože Zupančič, Jože Fink, Dušan Peterlin in Darko Strajnar ter zasedli šesto mesto. Ženska ekipa v sestavi Slavi Kovač, Slavi Strajnar, Fanika Krese, Zvonka Prosen in Anica Zupančič pa ni imela usmiljenja do drugih ekip. Že drugo leto zapovrstjo je osvojila prvo mesto v regiji in se s tem uvrstila na državno prvenstvo, ki bo proti jeseni v severovzhodni Sloveniji na Dravskem polju. Obema ekipama iskrene čestitke, seveda pa tudi Slavici Kovač za prvo mesto med 55 udeleženkami tekmovanja. 

4. junija se je na Loki v Novem mestu odvilo tekmovanje v lovu rib s plovcem, na njem je sodelovala tudi naša ekipa v sestavi Ludvik Ferlič, Drago Mihalič, Cveto Zupančič in Stane Hvalec ter zasedla osmo mesto. Čestitke tudi njim.

Letošnje 40. ŠIU pa so se 13. junija  zakjučile z orientacijskim pohodom na Malem Slatniku po njihovi lepi okolici. Tudi tja se je iz našega društva odpravila po nekaj zapletih na hitro, zvečer pred tekmo, sestavljena ekipa v sestavi Zvonka Prosen, Marija Retelj, Stane Tramte, Rudi Kapš in Srečko Pugelj ter se uvrstila na 20. mesto. Tudi njim čestitke za pogum.

 

DRAGO ZUPANČIČ, DU Dolenjske Toplice
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO UPOKOJENCEV DOLENJSKE TOPLICE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!