Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.01.2017

jasno
Ponoči bo jasno, le v Beli Krajini in ponekod na Kočevskem bo pretežno oblačno. Po nekaterih nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -16 do -7, na Primorskem od -6 do 0 stopinj C.
-10°C | 1°C
ponedeljek, 23.01.2017
-6°C | 0°C
torek, 24.01.2017
-7°C | 0°C
sreda, 25.01.2017
-6°C | 1°C
četrtek, 26.01.2017
-4°C | 2°C
Opozorila
Sobota, 21.1.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-10°C
1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

15. mednarodno ocenjevanje medu v Semiču


DRUŠTVA

| |
16.11.2015      12:12
A A

15. mednarodno ocenjevanje medu v SemičuDobitniki priznanj
Dobitniki priznanj
Deli:


Med je že od nekdaj cenjeno hranilo in zdravilo, je proizvod čebele, v njem je del neokrnjene narave. Pitagora pa je izjavil: »Če ne bi jedel medu, bi umrl 40 let prej.«

 

V duhu teh besed tudi čebelarji vsako leto nestrpno pričakujemo, kakšna bo letina. Po katastrofalni lanski smo letos imeli dokaj normalno medenje. Cvetličnega medu je bilo manj, je pa zato toliko več prinesla gozdna paša. Pojavila se je tudi mana na listavcih. Žal se je večina medu strdila že v satju in povzročila težave prenekateremu čebelarju.  

Ob zaključku zadovoljive medene letine je bilo v Semiču organizirano že 15. mednarodno ocenjevanje medenih vzorcev, podelitev priznanj pa je bila 25. oktobra. 140 čebelarjev je posredovalo 223 vzorcev medu iz Slovenije in 68 iz tujine. Tega ocenjevanja smo se udeležili tudi člani Čebelarskega društva Straža – Dolenjske Toplice. Pokazalo je, da imamo kakovostne različne vrste medu. Člani našega društva smo prejeli enajst zlatih, pet srebrnih in bronasto priznanje ter dve zahvali.

 

Prejemniki zlatih priznanj so: Bojan Pirc za vzorec akacijevega medu, Čebelarstvo Krese za cvetlični med, za gozdni med so zlate plakete prejeli Stanislav Šenica, Jože Kapš in Bojan Murn, za hojin med Bojan Pirc, Jože Turk, Čebelarstvo Kapš ter Stanislav Šenica in za kostanjev med Čebelarstvo Šercelj. Prejemniki srebrnih in bronastih priznanj ter zahval so prav tako oddali vzorce zelo dobrega medu. Morda med ne odraža tipičnih lastnosti sorte, v kateri je bil ocenjevan, potrošnikom pa bo morda še boljši.


Ta lepa nagrada je prav gotovo vzpodbuda za vse čebelarje. Zavedamo se, da je med le ena izmed čebeljih dobrot, ki je prav gotovo manjša od koristi, ki jih čebele opravljajo v naravi z opraševanjem. Čebeli kot glavni opraševalki se lahko zahvalimo za bogat izbor raznovrstnega domačega sadja. Med je sicer mogoče uvoziti, opraševanja pa ne! Si pa seveda v prihodnje želimo še veliko dobrih medenih letin.

Naj medi!

MARIJA MURN, Čebelarsko društvo Straža - Dolenjske Toplice 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ČEBELARSKO DRUŠTVO STRAŽA - DOLENJSKE TOPLICE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ČEBELARSKO DRUŠTVO STRAŽA - DOLENJSKE TOPLICE
ČEBELARSKO DRUŠTVO STRAŽA - DOLENJSKE TOPLICE
NOVOMEŠKA CESTA 85
Tel:051 258 283
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.01.2017
Danes ni dogodkov.
24.01.201 | Šport
DRUŠTVENI PLANINSKI POHOD
26.01.201 | Tečaji in delavnice
SPROŠČANJE Z GONGOM
28.01.201 | Družabni dogodki
Kmečka tržnica
24.01.201 | Šport
DRUŠTVENI PLANINSKI POHOD
26.01.201 | Tečaji in delavnice
SPROŠČANJE Z GONGOM
27.01.2017 | Družabni dogodki
Potopisno predavanje Franca Koklja o Indiji
27.01.2017 | Ostalo
POTOPISNO PREDAVANJE Uttarakhand - Indija
28.01.201 | Družabni dogodki
Kmečka tržnica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.