Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Jugozahodni veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
10°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 17°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 21°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 18h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Ponoči in jutri bodo predvidoma močneje narasle reke v Posočju, v porečjih Vipave, Savinje in Dravinje ter Sava v srednjem toku. Jutri bo močneje narasla Sava v spodnjem toku. Danes zvečer bo povišano plimovanje morja.
10°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Obisk Slovenske vojske v šoli


OSNOVNA ŠOLA

| |
21.05.2015      21:27
A A

Obisk Slovenske vojske v šoliDeli:

Na igrišču Osnovne šole Dolenjske Toplice smo 8. maja gostili pripadnike Slovenske vojske iz vojašnice Franca Uršiča iz Novega mesta. Med 10. in 11. uro so učencem šole, varovancem vrtca in strokovnim delavcem predstavili dejavnosti, ki jih izvajajo pripadniki Slovenske vojske. Zbrane je nagovoril tudi župan Jože Muhič, ki se je udeležil tega dogodka.

Učenci 9. razredov so se med seboj pomerili v poznavanju zgodovinskih dejstev 1. in 2. svetovne vojne ter osamosvojitve Slovenije. Tekmovanje ni obsegalo samo znanja, ampak tudi spretnostni poligon. Ekipi sta bili izenačeni v znanju, zato je bil poligon odločilen. Učenci tretjih razredov pa so se na zelenici učili korakanja in obrata ter pozdrava ob dvigovanju slovenske zastave. Vojaki so pokazali, kako poteka vsakodnevno dvigovanje slovenske zastave in petje državne himne. Pri tem so jim pomagali tretješolci, pri petju pa so sodelovali vsi učenci.

Na zelenici ob igrišču je bil postavljen prilagojen vadbeni poligon, ki je bil zelo zanimiv za otroke vrtca in prve triade pa tudi kakšen starejši učenec ga je preizkusil.

Vojaki so prikazali, kako poteka pregled vozila, ki ga ustavi vojska. Razložili so, kaj se dogaja, kaj pregledujejo, kaj mora storiti voznik in kako se pregleduje vozilo. Nato pa so se učenci lahko po zanimanju razporedili na oglede različnih vozil, opreme in orožja. Spoznali so tudi vojaka, ki je novembra lani v Novem mestu iz vode rešil voznico, ki je ostala ujeta v avtomobilu.

Hvala vojakom za kakovostno, strokovno in dobro organizirano predstavitev.

MAJA BOBNAR, prof., ravnateljica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OSNOVNA ŠOLA DOLENJSKE TOPLICE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!