Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | 0°C
sobota, 19.01.2017
-5°C | -1°C
nedelja, 21.01.2017
-9°C | 1°C
ponedeljek, 22.01.2017
-8°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-7°C | 2°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Odločitev je padla, Straža se ločuje od ......


OBČINSKE

| |
29.02.2016      7:00
A A

Odločitev je padla, Straža se ločuje od Toplic


Medobčinski inšpektorat in redarstvo. Odločitev je dokončna; Občina Straža iz obstoječega redarstva izstopa, priključila se bo Novemu mestu. Župan Jože Muhič o tej odločitvi in nadaljnjemu sodelovanju z ostalimi manjšimi občinami.


Deli:

V prejšnji številki Vrelca smo že pojasnili, zakaj se Občina Dolenjske Toplice glede inšpekcijske in redarske službe ne bo povezala z novomeško. Takrat še ni bilo znano, kakšna bo odločitev Straže, ki se je konec januarja odločila povezati z Novim mestom. Topliški župan Jože Muhič pravi, da bo naša občina pri tej njihovi odločitvi “gentelmanska”. Namreč sporazum o ustanovitvi medobčinske uprave štirih občin v primeru izstopa posamezne pogodbenice določa odpovedni rok enega leta. “Ne glede na to določilo ne bomo delali težav, odločitev Straže bomo spoštovali, takojšnjega izstopa ne bomo ovirali. Pričakujemo pa, da nam bodo povrnili izgubljeni prihodek, kar znaša nekaj tisočakov.” Na vprašanje, kaj bodo storili, če Straža ne bo privolila v to poplačilo, Muhič pove, da v tožbo sicer Občina Dolenjske Toplice ne bo šla, bo pa takšna poteza zagotovo pustila grenak priokus. “Sodelovali smo dobro, želim si, da bi bil takšen tudi zaključek.

Povezovanje z ostalimi malimi občinami
V prejšnji številki Vrelca je župan Muhič izrazil močan pomislek glede povezovanja z novomeško občino, in sicer predvsem zaradi bojazni vnovične centralizacije. Vzpodbuja pa sodelovanje z ostalimi manjšimi občinami, še več, glede tega že potekajo konkretni pogovori, pravi. “Pogovarjamo se, da bi združili več drugih služb; za javno naročanje, finančne službe in pravne službe. V povezovanje z ostalimi manjšimi občinami bi šli brez strahu, saj bomo nastopali kot enakopraven partner.” Muhič pojasnjuje, da bi po vzoru ptujskega območja, kjer imajo s povezovanjem pozitivne izkušnje, združili tiste službe, kjer je to možno in kjer bi prišlo do oprijemljivih prihrankov. Na vprašanje, ali bi to pomenilo izgubo delovnih mest, odgovarja, da nikakor. “V prvi vrsti gre za večjo učinkovitost teh služb in njihovo pocenitev, saj bi država prispevala polovico za plače.” Po županovih besedah bi združitev služb lahko organizirali še letos, z novim letom bi že lahko zaživele. Pogovori na to temo potekajo, naslednji sestanek bo v Občini Škocjan. Podrobneje o tej temi takrat, ko bodo dogovori že dobivali oprijemljivejšo obliko. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Vrelec? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Vrelec
Vrelec
SOKOLSKI TRG 4
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
21.01.201 | Družabni dogodki
Kmečka tržnica
24.01.201 | Šport
DRUŠTVENI PLANINSKI POHOD
26.01.201 | Tečaji in delavnice
SPROŠČANJE Z GONGOM
28.01.201 | Družabni dogodki
Kmečka tržnica
20.01.2017 | Družabni dogodki
DRUŠTVENO POPOLDANSKO SREČANJE V DRČI PRI ŠENTJERNEJU
20.01.2017 | Družabni dogodki
Pogovorni večer s Ferijem Lainščkom (vodi Carmen L. Oven)
21.01.201 | Družabni dogodki
Kmečka tržnica
24.01.201 | Šport
DRUŠTVENI PLANINSKI POHOD
26.01.201 | Tečaji in delavnice
SPROŠČANJE Z GONGOM

Bodite prvi pri oddaji mnenja.