Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 28.05.2017

jasno
Popoldne bo povečini sončno. Pihal bo šibak veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 29 stopinj C.
10°C | 26°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 28°C
torek, 30.05.2017
15°C | 31°C
sreda, 31.05.2017
13°C | 31°C
četrtek, 01.06.2017
15°C | 28°C
Opozorila
Nedelja, 28.5.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
26°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Bralna značka za odrasle


KULTURA

| |
16.03.2017      16:38
A A

Bralna značka za odrasleLanskoletna podelitev bralnih značk odraslim bralcem.
Lanskoletna podelitev bralnih značk odraslim bralcem.
Deli:

V sodelovanju z matično Knjižnico Mirana Jarca iz Novega mesta zaključujemo predšolsko bralno značko Mavrična ribica, hkrati pa smo 21. marca, na dan poezije, začeli z  Bralno značko za odrasle, s katero v knjižnici želimo promovirati in spodbujati branje in bralno kulturo odraslih. V ta namen bralcem ponujamo kakovosten izbor aktualnih in zanimivih del iz pestre zakladnice sodobne slovenske in svetovne književnosti. Letošnja bralna značka je v znamenju jantarja, enega izmed zakladov arheološke dediščine Novega mesta. Jantarna pot, ki je povezovala  obale Baltika s Sredozemskim morjem, je v prazgodovini potekala tudi preko Dolenjske. V okviru jantarnega leta smo v Knjižnici Mirana Jarca pripravili bralno zloženko, kamor smo uvrstili izbor avtorjev iz držav, kjer je potekala jantarna pot. Na knjižnem seznamu je 50 slovenskih in tujih avtorjev, poleg predlaganih naslovov pa je možna tudi izbira drugih del istih avtorjev. Za osvojitev bralne značke  je potrebno prebrati vsaj pet del iz seznama in zapisati nekaj misli, ki vas utegnejo najbolj navdušiti. Konec novembra  bo sledila sklepna prireditev v Novem mestu. Lanskoletna  je bila nekaj posebnega, saj si je 100  prejemnikov bralne značke ogledalo Hommage Edith Piaf; monodramo Kot jaz v izvedbi Lare Jankovič in Marka Brdnika. Vabimo vas, da se prepustite bralnemu užitku in se priključite druščini zadovoljnih značkarjev!

Hkrati  obiskovalce knjižnice obveščamo, da je s 1. marcem začel veljati nov, daljši delovni čas knjižnice, in sicer:
Ponedeljek: 13.00 - 19.00
Torek: 9.00 - 15.00
Sreda: 9.00 - 15.00
Četrtek: 13.00 - 19.00
Petek: 9.00 - 15.00 

Pripravila: Zvonka Peterlin, Knjižnica Dolenjske Toplice
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Krajevna knjižnica Dolenjske Toplice? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!