Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.03.2017

delno oblačno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji pretežno oblačno, drugod pa delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. V zahodnih in ponekod v osrednjih krajih se bodo pojavljale manjše krajevne plohe. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 19, v vzhodnih krajih do 23 stopinj.
8°C | 22°C
petek, 24.03.2017
6°C | 22°C
sobota, 25.03.2017
4°C | 19°C
nedelja, 26.03.2017
5°C | 10°C
ponedeljek, 27.03.2017
-1°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 23.3.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Policija svetuje


KRONIKA

| |
29.12.2015      12:00
A A

Policija svetujeDeli:

 

V novembru smo policisti PP Dolenjske Toplice na območju občine Dolenjske Toplice obravnavali kazniva dejanja:

-       tatvina vodomernega jaška v Dolenjskih Toplicah,

-       vlom v stanovanjsko hišo v Podhosti.

 

V oktobru smo obravnavali eno prometno nesrečo, in sicer je nastala materialna škoda na vozilu, zgodila pa se je na Gorenjem Gradišču. Obravnavali smo nekaj prometnih nesreč z udeležbo divjadi, kjer je nastala materialna škoda na vozilih.

 

Obveščeni smo bili o dveh kršitvah javnega reda in miru, in sicer so policisti enkrat posredovali na Selih, drugič pa v Soteski. V obeh primerih je kršitelj vpil in vznemirjal svoje bližnje.   

 

December je mesec praznovanj. Na različnih priložnostnih zabavah se rado prekomerno uživa alkohol. V zadnjih letih ugotavljamo, da se v tem času povečajo kazniva dejanja na področju nasilja v družini. Po navadi so žrtve tovrstnih kaznivih dejanj ženske in otroci, ki so priča nasilju in posledice nosijo vse življenje. Raziskave so pokazale, da otroci zaradi nasilja v družini trpijo veliko škodo, zato kasneje potrebujejo pomoč, da travme prebolijo.

 

Nasilje v družini ima svoje značilnosti: začne se neopazno in prikrito pod različnimi imeni, kot so ljubezen, ljubosumje, vzgoja. Nasilje se vedno stopnjuje in se samo od sebe ne prekine. Vedno pusti, če že ne telesnih, pa duševne posledice, ki so toliko hujše, kolikor intenzivnejše je bilo nasilje in dlje, kot je trajalo. Značilnosti nasilja so tudi nemoč žrtve, strah pred povzročiteljem nasilja in strah, da bo nasilje dobilo še hujšo obliko.

 

Vse to pa tudi prepričanje, da se nasilja ne da ustaviti, marsikomu preprečuje, da bi prijavil nasilno vedenje družinskega člana.

 

Če ste sami žrtev nasilja v družini ali če veste za tak primer, napišite prijavo. Ta je anonimna, zato vam ni treba napisati svojih osebnih podatkov. Ne čakajte, da se bo nasilje končalo samo od sebe. Tudi če opazujete ali slišite trpljenje drugih ljudi v njihovi lastni družini, nasilje prijavite v njihovem imenu, saj morda sami tega ne zmorejo.

 

Nasilje v družini je kot kaznivo dejanje opredeljeno v kazenskem zakoniku. Predvideva različne oblike kaznivih ravnanj, kot so grdo ravnanje, pretepanje, ponižujoče ravnanje, grožnja z neposrednim napadom na življenje ali telo ter preganjanje iz skupnega prebivališča in omejevanje svobode gibanja, zalezovanje, prisiljevanje k delu ali opuščanju dela ali spravljanje v podrejen položaj. Kazen, zagrožena za tovrstna ravnanja, je do pet let zapora.

 

Storilec je lahko kateri koli družinski član, kaznivo dejanje pa je lahko storjeno tudi po razpadu družinske skupnosti. Kazen, zagrožena za tovrstna ravnanja, je do tri leta zapora.

 

Vse občane pozivam k strpnemu ravnanju, predvsem v konfliktih med partnerji. Teh raje ne rešujte, kadar ste pod vplivom alkohola. Predlagam, da težavo s partnerjem odpravite, ko ste trezni, saj boste na takšen način pripomogli k boljšemu odnosu in lepšemu življenju s partnerjem.

 

Če imate kakršno koli vprašanje, predlog ali informacijo, ki bi nam koristila pri našem delu, mi to lahko sporočite na tel. številko 07 38 43 890 ali elektronsko pošto jan.zavodnik@policija.si.

 

JAN ZAVODNIK, vodja policijskega okoliša

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Vrelec? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Vrelec
Vrelec
SOKOLSKI TRG 4
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.03.2017 | Tečaji in delavnice
NASMEH DUŠE - POKLON ZDRAVJU
28.03.201 | Šport
DRUŠTVENI PLANINSKI POHOD
29.03.2017 | Družabni dogodki
ODPRTJE LIKOVNE RAZSTAVE KUD DOLENJSKE TOPLICE
30.03.201 | Tečaji in delavnice
SPROŠČANJE Z GONGOM
01.03. - 29.03.2017 | Šport
vsako sredo - TRENING V STRELJANJU Z ZRAČNO PUŠKO
01.03. - 29.03.2017 | Šport
vsako sredo - TRENING IGRE PIKADA
01.03. - 29.03.2017 | Šport
vsako sredo - TRENING V KEGLJANJU S KROGLO NA VRVICI
01.03. - 30.03.2017 | Šport
vsak četrtek - DRUŠTVENA REKREACIJA
01.04.201 | Družabni dogodki
Občinska čistilna akcija
23.03.2017 | Tečaji in delavnice
NASMEH DUŠE - POKLON ZDRAVJU
28.03.201 | Šport
DRUŠTVENI PLANINSKI POHOD
29.03.2017 | Družabni dogodki
ODPRTJE LIKOVNE RAZSTAVE KUD DOLENJSKE TOPLICE
30.03.201 | Tečaji in delavnice
SPROŠČANJE Z GONGOM
01.03. - 29.03.2017 | Šport
vsako sredo - TRENING V STRELJANJU Z ZRAČNO PUŠKO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.