Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.01.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodni Sloveniji precej jasno, drugod pa večinoma oblačno ali megleno. Pihala bo šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -11, na Primorskem malo nad 0 stopinj C.
-7°C | -4°C
sreda, 25.01.2017
-8°C | -3°C
četrtek, 26.01.2017
-6°C | 0°C
petek, 27.01.2017
-6°C | 0°C
sobota, 28.01.2017
-8°C | 6°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.1.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
-7°C
-4°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Ne bojmo se stresa


OBČINSKE, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
26.05.2014      9:46
A A

Ne bojmo se stresa


Dobrova, 15. maj – V prostoru dobrovske osnovne šole je potekala brezplačna delavnica z naslovom Ko me strese, se raztresem, ki jo je v sklopu preventivnih programov zdravstvenega varstva organizirala Občina Dobrova - Polhov Gradec.


Deli:

Stresu smo izpostavljeni domala vsi – mladi in stari, tako učenci kot starši in učitelji, zaposleni, delodajalci, brezposelni in drugi. Zato je prav, da se z njim seznanimo in ga prepoznamo še pravi čas, predvsem pa da o njem spregovorimo ter ga tako poskušamo zmanjšati oziroma obvladati, saj se mu izogniti preprosto ne moremo. Takšno je bilo eno od vodil predavateljice mag. Lee Peternel z Nacionalnega inštituta za javno zdravje, ki je zbranim na delavnici "Ko me strese, se raztresem" predstavila vzroke in znake stresa ter splošne odzive nanj. Delavnica, ki jo je Občina Dobrova - Polhov Gradec pripravila v sklopu preventivnih programov in projektov, ki ozaveščajo o zdravem načinu življenja, je potekala izjemno sproščeno in razgibano. Poslušalci so namreč izmenjevali izkušnje in doživetja ter prek teh poskušali najti najučinkovitejše izhode iz stresnih okoliščin. Predavateljica je velik poudarek namenila predvsem stresu na delovnem mestu ter stresu ob izgubi službe, ki veljata trenutno za najpogostejša pojava, ki obremenjujeta človekov vsakdan. Toda tudi takšne okoliščine lahko človeka utrdijo in osrečijo, posebno če v njih najde dobro plat in verjame v svoj uspeh.

Če so obiskovalci na delavnico prišli obremenjeni, pod stresom, so v njej gotovo našli odgovor, kako stres obvladati, predvsem pa so se razvedrili in sprostili ter na stres pozabili.

 

Nadja Prosen Verbič, foto: NPV

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.