Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 28.05.2017

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 12, ob morju okoli 14 stopinj C.
12°C | 27°C
ponedeljek, 29.05.2017
13°C | 29°C
torek, 30.05.2017
14°C | 30°C
sreda, 31.05.2017
15°C | 30°C
četrtek, 01.06.2017
16°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 27.5.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Večne zaobljube s. Urške Bokal


VERSKE

| |
23.10.2013      8:59
A A

Večne zaobljube s. Urške Bokal


Polhov Gradec, 29. september – Župnija Polhov Gradec se je ob koncu leta vere veselila novega redovniškega poklica. Na praznik polhograjskih faranov je pred svojim župnijskim občestvom izrekla večne zaobljube Urška Bokal.


Deli:

V letu vere, ki se je konec septembra izteklo, so kristjani v molitvi poseben pomen in težo dajali novim duhovniškim, redovniškim in misijonarskim poklicem, ki jih Cerkev v zadnjih letih še posebej potrebuje. V župniji Polhov Gradec je molitev obrodila sadove. Prav v tem letu se je, poleg mnogih drugih velikih dogodkov, še posebej veselila treh. V začetku leta vere je misijonski križ prevzel Blaž Krmelj in za nekaj let odšel na Madagaskar, v juliju je novo mašo pel Branko Setnikar, ob samem zaključku pastoralnega leta pa je svoje večne zaobljube izrekla sestra Urška Bokal.

Povsem mirna in vedrega obraza je tistikrat Urška Bokal v spremstvu sosester in frančiškovih bratov stopila skozi vrata župnijske cerkve, mimo svojih domačih in sofaranov, proti oltarju, kjer je iz preprosto, a lepo okrašenega sedeža sprva le spremljala potek svete maše. Pozorno je poslušala lepo petje otroškega pevskega zbora Višajčki in mešanega pevskega zbora Gregor Rihar, ki je z izborom pesmi, primernim priložnosti, nagovoril ne le Urško, temveč tudi marsikoga izmed navzočih in s tem slovesnosti dal poseben pečat. Zbrano je vsrkavala besede, ki so jih ji v popotnico namenili govorniki. "Hrepenenje človekovega srca je pregloboko, da bi ga mogla zapolniti zgolj človeška ljubezen, to zmore le božja ljubezen," je bilo eno od najglobljih sporočil. Odločitev o življenju v tej in od te božje ljubezni za ves čas življenja, ki je v Urški zorela že leta, je pred zbranim občestvom odločno potrdila z besedami "Hočem!" in "Tukaj sem, ker si me poklical, da služim tvojemu imenu". Legla je pred oltar ter svoje mlado življenje, svoje srce, telo in dušo na simbolni način za vedno izročila svojemu nebeškemu ženinu Jezusu Kristusu. Po obredu in izrečeni večni zaobljubi si je nadela blagoslovljen prstan ter se pridružila redu Manjših sester sv. Frančiška, ki v čistosti, uboštvu in pokorščini svoje posvečeno življenje živijo in delujejo po zgledu svetega Frančiška Asiškega.

V podobi svatbe se je, po izrečenih čestitkah vseh navzočih na slovesnosti, slavje nadaljevalo pod velikim šotorom na župnijskem vrtu. Veselje ob pomembnem dogodku, s katerim je župnija Polhov Gradec zaključila bogato in plodno leto vere, nista mogla skaliti ne dež ne mraz, ki sta tistikrat pošteno pritisnila. Trajalo je še ves popoldan in bo, vsaj pri nekaterih, trajalo še vse življenje.

 

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv in J. M.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.