Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

oblačno
Popoldne bo v zahodni in osrednji Sloveniji zmerno do pretežno oblačno, na vzhodu pa delno jasno. Ponekod na zahodu je možen občasen rahel dež. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17 stopinj C.
6°C | 12°C
torek, 25.04.2017
10°C | 19°C
sreda, 26.04.2017
10°C | 18°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
8°C | 13°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Z domačimi dobrotami med ljubljanske turiste


TURIZEM

| |
06.10.2014      8:39
A A

Z domačimi dobrotami med ljubljanske turiste


Ljubljana, 4. oktober – Stritarjeva ulica med Tromostovjem in Magistratom je bila polna obiskovalcev, ki so na Festivalu ljubljanskega in slovenskega podeželja pokušali dobrote podeželskih občin iz okolice Ljubljane.


Brunarica Grič je pripravila hruškovo oziroma jabolčno potico ter ajdove žgance.
Brunarica Grič je pripravila hruškovo oziroma jabolčno potico ter ajdove žgance.
Deli:

Med njimi se je pod okriljem LAS Barje z zaledjem predstavljala tudi Občina Dobrova - Polhov Gradec, in sicer z za svoje območje značilno hruškovo oziroma jabolčno potico, ajdovimi žganci s proseno kašo ter culo dobrot Blagajeve dežele z izdelki lokalnih proizvajalcev, pridelanih na kmetijah na tradicionalen način. Obenem je občina postavila na ogled svoje zadnje turistične brošure in te so hitro pošle. Dobrote je z izjemo Blagajeve cule pripravila Brunarica Grič, ki je trenutno edini gostinski obrat v občini, ki se je vključil v občinski projekt značilnih lokalnih jedi. Zadovoljni nasmehi in polna usta obiskovalcev bodisi iz Slovenije bodisi iz tujine so dokazali, da se občina lahko pohvali z okusno kulinariko in da ima ta posledično tudi velik turističen potencial.
V okviru LAS Barje z zaledjem sta se predstavila še Krajinski park Ljubljansko barje in Vrtec Vrhnika.
Gašper Tominc, foto: GT  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.