Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno. Zjutraj bo še pihala močna burja, ki pa bo čez dan počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-4°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-8°C | -2°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 1°C
ponedeljek, 23.01.2017
-6°C | 4°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 5h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-4°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Z domačimi dobrotami med ljubljanske turiste


TURIZEM

| |
06.10.2014      8:39
A A

Z domačimi dobrotami med ljubljanske turiste


Ljubljana, 4. oktober – Stritarjeva ulica med Tromostovjem in Magistratom je bila polna obiskovalcev, ki so na Festivalu ljubljanskega in slovenskega podeželja pokušali dobrote podeželskih občin iz okolice Ljubljane.


Brunarica Grič je pripravila hruškovo oziroma jabolčno potico ter ajdove žgance.
Brunarica Grič je pripravila hruškovo oziroma jabolčno potico ter ajdove žgance.
Deli:

Med njimi se je pod okriljem LAS Barje z zaledjem predstavljala tudi Občina Dobrova - Polhov Gradec, in sicer z za svoje območje značilno hruškovo oziroma jabolčno potico, ajdovimi žganci s proseno kašo ter culo dobrot Blagajeve dežele z izdelki lokalnih proizvajalcev, pridelanih na kmetijah na tradicionalen način. Obenem je občina postavila na ogled svoje zadnje turistične brošure in te so hitro pošle. Dobrote je z izjemo Blagajeve cule pripravila Brunarica Grič, ki je trenutno edini gostinski obrat v občini, ki se je vključil v občinski projekt značilnih lokalnih jedi. Zadovoljni nasmehi in polna usta obiskovalcev bodisi iz Slovenije bodisi iz tujine so dokazali, da se občina lahko pohvali z okusno kulinariko in da ima ta posledično tudi velik turističen potencial.
V okviru LAS Barje z zaledjem sta se predstavila še Krajinski park Ljubljansko barje in Vrtec Vrhnika.
Gašper Tominc, foto: GT  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.