Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bodo padavine od zahoda ponehale, najkasneje v vzhodnih krajih. Delno se bo zjasnilo. Na severozahodu bo ostalo bolj oblačno, v zahodni in ponekod v severni Sloveniji se bodo občasno še pojavljale krajevne padavine, deloma plohe. Zapihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 10, drugod od 12 do 18 stopinj C.
10°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 17°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Polhograjčani v Planici


TURIZEM, DRUŠTVA

| |
15.09.2016      00:33
A A

Polhograjčani v PlaniciSkakalko Urško Bogataj je na treningu tokrat spodbujala babi Tončka.
Skakalko Urško Bogataj je na treningu tokrat spodbujala babi Tončka.
Deli:

Za letošnji prvi jesenski izlet smo se odločili za Planico. Hoteli smo videti novi nordijski center.  Bili smo navdušeni že ob samem prihodu. Veličasten je pogled na veliko število skakalnih naprav od 35-metrske pa vse do nove, mamutske letalnice. S sedežnico smo se popeljali povsem na vrh skakalnic. Občutili smo višinsko razliko in si dopovedovali, kako zelo so ti naši skakalci, letalci zares pogumni. Pa še srečo smo imeli, da so fantje trenirali. V živo smo videli Prevca, Tepeša, Damjana … Posebno pa smo se razveselili skokov naše Bogatajeve Urške. V nadaljevanju smo si ogledali razstavo v muzeju skokov vse od začetka do fenomenalne lanske sezone. Zares dobro izgleda Prevčev zlati orel. Prijazna vodiča sta nam obširno predstavila kompleten kompleks in zgodovino. Z vodičem smo se domenili, da pridemo marca 2017 na tekmo, da doživimo svetovni rekord. Začelo se je v Planici in naj pride nazaj. Preizkusil sem se v simulatorju skokov, pa sem žal končal z grdim padcem. Izlet smo nadaljevali  okoli Belopeških jezer in se popeljali po nakupih v Trbiž. Ob povratku smo se ustavili še v Zelencih, ob izviru Save Dolinke. Kristalno čista voda Julijskih Alp izpod Mangarta privre na dan v Zelencih. Kot vedno smo se z bogatim kosilom okrepčali v Radol'ci. Polni lepih vtisov smo se proti večeru vrnili domov in sklenili, da bomo letos še raje gledali smučarske skoke.

Lado Nartnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.