Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 10.12.2016

jasno
Danes bo pretežno jasno, v Slovenski Istri bo občasno nizka oblačnost. Najvišje temperature bodo od 6 do 13 stopinj C.
-4°C | 8°C
nedelja, 11.12.2016
-2°C | 8°C
ponedeljek, 12.12.2016
2°C | 8°C
torek, 13.12.2016
-2°C | 0°C
sreda, 14.12.2016
-5°C | 3°C
Opozorila
Sobota, 10.12.2016 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
8°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Lovska razstava prostoživečih živalskih vrst ......


TURIZEM, DRUŠTVA

| |
20.03.2015      13:38
A A

Lovska razstava prostoživečih živalskih vrst na Polhograjskem


Polhov Gradec, 6. marec – Lovska družina Polhov Gradec je v spodnjih prostorih Polhograjske graščine pripravila čudovito razstavo raznolikih živalskih vrst, ki jih najdemo na Polhograjskem. S kratkim kulturnim programom so uradno odprli razstavo, ki bo na ogled vse do 23. aprila.


Deli:

Kako pestro življenje in kako raznolike živalske vrste se skrivajo v gozdovih in na travniških obronkih naše neposredne okolice, si lahko ogledate na čudoviti razstavi, ki jo je v prostorih Polhograjske graščine po mnogih letih znova pripravila Lovska družina Polhov Gradec. »Z njo želimo širši javnosti povedati, da lovec ni le lovec, temveč je zelo pomemben in nepogrešljiv člen v verigi skrbi za pravo naravno ravnovesje,« je v svojem nagovoru ob odprtju razstave dejal Marko Čamernik, starešina Lovske družine Polhov Gradec, ter nadaljeval: »Lovec z vestnim gospodarjenjem in premišljenim posegom v populacijo različnih vrst divjadi ustvarja dodano vrednost ravnovesju in sobivanju z lokalnim okoljem.« Razstavo je pohvalil tudi župan Franc Setnikar; lovcem se je zahvalil za delo, ki ga opravijo za dobrobit živali in narave, ki nas obdaja. Dogodek so popestrili rogisti, ki so na lovske rogove odigrali nekaj lovskih. Po koncu uradnega dela sta starešina in župan prerezala trak in simbolno odprla razstavo, ki priča o izredno bogati in raznoliki naravi na Polhograjskem.

Razstava, ki je dober obet za naslednje leto, ko Lovska družina Polhov Gradec praznuje 70-letnico delovanja, bo na ogled vse do 23. aprila, in sicer v odpiralnem času Muzeja pošte in telekomunikacij (torek–petek od 10.00 do 17.00, nedelja in prazniki od 10.00 do 17.00, zadnji možni vstop v graščino je ob 16.00), skoznjo pa vas bo popeljala kustosinja Nina Slana, ki je skupaj s člani LD soustvarjalka razstave.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Bodite prvi pri oddaji mnenja.