Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 05.12.2016

delno oblačno
Ponoči se bo oblačnost od jugozahoda prehodno širila tudi nad osrednjo in del vzhodne Slovenije. Po nekaterih nižinah bo zjutraj megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -2, na Primorskem od 0 do 5 stopinj C.
-2°C | 4°C
torek, 06.12.2016
-2°C | 5°C
sreda, 07.12.2016
-2°C | 4°C
četrtek, 08.12.2016
-4°C | 5°C
petek, 09.12.2016
-3°C | 9°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
4°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Kolesarjenje in pohod


ŠPORT, TURIZEM

| |
20.10.2013      15:25
A A

Kolesarjenje in pohodNa Veliki planini
Na Veliki planini
Deli:

S kolesom čez Vršič

Letošnje kolesarjenje čez Vršič je bilo že trinajstič v organizaciji TD Briše. Tega dvodnevnega kolesarjenja, 15. in 16. avgusta, se je udeležilo dvanajst kolesarjev. Start je bil v Termah Briše. Od tu je pot kolesarje vodila čez Selo, do Kranja, Bleda, Mojstrane in Kranjske Gore. Sledil je težak vzpon na Vršič, nato pa spust do Srpenice, ki leži med Kobaridom in Bovcem. Tukaj so prespali. Vračali so se mimo Tolmina, Mosta na Soči in po Baški grapi do Petrovega Brda, kjer se obvezno ustavijo v gostilni Slap, da se podprejo z ribami. Nato pa naprej čez Davčo, Leskovico, Gorenjo vas in nazaj v Terme. Čeprav se vsako leto vozijo po isti poti, nanje gotovo vedno čakajo nova doživetja. Kolesarji pa so bili letos še posebno prepoznavni, ker so nosili nove, enotne drese TD Briše.

 

Sveta gora

Četrto kolesarsko romanje v spomin na pokojnega Blaža Janšo, ki ga pripravljajo župnija Polhov Gradec, Športno društvo Setnik in TD Briše, je bilo 7. septembra. To pot, od Polhovega Gradca do Svete gore, je prevozilo 37 kolesarjev. Pridružili so se jim tudi motoristi. Spremljevalna ekipa skrbi za hrano in pijačo – za dobro voljo pa je odgovoren prav vsak, ki gre tako ali drugače na to pot. Tako kot vsa leta doslej so nam tudi letos frančiškani na Sveti gori odstopili prostor, da smo imeli piknik. Tam smo se kolesarjem pridružili tudi tisti, ki smo se pripeljali z avtomobili. Ob koncu druženja smo pri maši v cerkvi Svetogorske Marije izpovedali svoje prošnje in zahvale. 

 

 

Velika planina

Druga nedelja v septembru je že tradicionalno namenjena planinskim izletom TD Briše. Letos smo šli na Veliko planino. Zbralo se nas je 51 – ti pohodi imajo podoben obisk že nekaj let. Bili smo pisana druščina, od otrok do starejših. Z osebnimi avtomobili smo se iz Term Briše odpeljali do Kamnika in nato proti Črnivcu, kjer smo malo pod vrhom zavili proti Kranjskemu Raku. Tukaj smo parkirali, po uri in pol hoda pa smo prišli na Veliko planino. Ustavili smo se pri cerkvici Marije Snežne. To nedeljo je bil mali šmaren, zato je bilo na planini še več ljudi, ki smo v tej gorski lepoti iskali notranji mir. Med planšarijami, pokritimi s skodlami, se je pasla živina, ki je trgala še zadnje bilke letošnje planinske paše. Tudi mi smo se ustavili pri koči, kjer smo se okrepčali pred odhodom v dolino. Še pred večerom smo se zadovoljni vrnili na Briše, ker smo lepo preživeli to nedeljo.     

 

Jelka Koprivec  

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
05.12.2016
Danes ni dogodkov.
07.12.2016 | Kultura
Jazzva koncert

Bodite prvi pri oddaji mnenja.