Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 29.03.2017

jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Na Primorskem bo prehodno zapihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
2°C | 24°C
četrtek, 30.03.2017
6°C | 22°C
petek, 31.03.2017
6°C | 22°C
sobota, 01.04.2017
5°C | 22°C
nedelja, 02.04.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Sreda, 29.3.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
24°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Grajski turizem se razvija


TURIZEM

| |
27.09.2013      9:24
A A

Grajski turizem se razvija


Občina na področju turizma zelo uspešno sodeluje na mednarodnih razpisih.


V ozadju so sodobne vitrine za muzejske eksponate.
V ozadju so sodobne vitrine za muzejske eksponate.
Deli:

Nekdanja pralnica v polhograjskem parku je prenovljena in pripravljena na svojo novo, turistično podobo. Obsežno so prenovili njeno zunanjost, o čemer smo že pisali, notranje prostore pa opremili s pohištvom in vitrinami. Prve dni septembra je objekt pri upravni enoti na Viču pridobil tudi uporabno dovoljenje, natanko sredi septembra pa je v prenovljenih prostorih usnjeni stol zasedla nova sodelavka naše občine, ki bo obiskovalcem kraja vsak delavnik poskušala kar najbolje predstaviti zanimivosti in krajevne ponudnike.

V septembru sicer potekajo še zadnja dela v povezavi z vsebinsko postavitvijo. V pritličju bo levi prostor namenjen muzejski predstavitvi etnološke zbirke in delavnicam (v sodelovanju s tehniškim muzejem), desni prostor pa prodaji spominkov. Pozabili niso niti na večje skupine; na občini so med drugim nabavili stole (primerne za vsako vreme), ki bodo služili ob prireditvah oz. obiskih večjih šolskih skupin. Te bodo tu začenjale ogled tematske Blagajeve poti. Tudi ta krožna pot, ki obišče Kalvarijo, stari center Polhovega Gradca in obronke gozda pod sv. Lovrencem, se posodablja, saj je občina v sodelovanju z Osnovno šolo Polhov Gradec pripravila načrt postavitve tematskih tabel in morda tudi trimsteze, ki bi pritegnila več obiskovalcev in s tem tudi državna sredstva za njeno dokončno ureditev.

Aktivni turizem je vendarle nadgradnja pasivnega turizma. Na eni strani so torej dobrodošli upokojenski in podobni izleti, v katere se prav dobro vključujejo ogledi grajskega izvira, graščine in muzeja ter nato še obložena miza pograjskega doma, a turizem se trži pri aktivnem prebivalstvu, kar je naša občina tudi spoznala in v tem duhu lepo napreduje. Le tako naprej!

 

Sebastjan Vehar 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.