Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.03.2017

delno oblačno
Ponoči bo sprva pretežno oblačno, proti jutru pa se bo na vzhodu delno zjasnilo.
8°C | 20°C
petek, 24.03.2017
5°C | 20°C
sobota, 25.03.2017
7°C | 18°C
nedelja, 26.03.2017
6°C | 12°C
Opozorila
Sreda, 22.3.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Uspeh domačih plesalk na evropskem prvenstvu


ŠPORT

| |
23.11.2012      9:30
A A

Uspeh domačih plesalk na evropskem prvenstvu


Tri slovenske inovacije – Pipistrelovo letalo Panthera, Elanove Waveflex smuči in kolo Big Fish iz Studia Moderna – so na prvenstvu IDO Show Dance European Championship 2012, v soboto 27. oktobra v madžarskem Peczu, nastopile s plesalkami Formamas v točki Slovenean hens.


Koreografija točke je slonela na ideji gospodarskih okoliščin Slovenije: krize in recesije.
Koreografija točke je slonela na ideji gospodarskih okoliščin Slovenije: krize in recesije.
Deli:

Med vikendom 27. - 28.10.2012 se je skupina Formamas udeležila plesnega prvenstva v mestu Pecs na Madžarskem. Gibčna dekleta so osvojila naslov svetovnih prvakinj v kategoriji show formacije v starostni kategoriji člani 2 (nad 32 let). Veselje je bilo neizmerno, premagale so favorizirane Finke in Poljakinje.

Nataša Potočnik, ustanoviteljica Plesnega kluba Forma in trenerka skupine Formamas: "Koreografija točke je slonela na ideji gospodarskih okoliščin Slovenije: krize in recesije. Preboj iz njih lahko naredijo prav inovacije. V slovenskem jeziku je zato točka nosila ime Polet inovacij, za mednarodni parket pa smo jo poimenovali po obliki Slovenije: Slovenean Hens. Tako smo kokoški dali nov, pozitiven pomen. Slovenska himna je na tem prvenstvu zaigrala kar nekajkrat in napovedovalec se je pošalil, da ima Slovenija več plesalcev kot državljanov."

Skupino Formamas sestavlja 24 mam iz Ljubljane in Dobrove pri Ljubljani. Uspeha so se veselile tudi plesalke male skupine, ki so v isti starostni kategoriji osvojile tretje mesto, ter mladinska formacija, ki je v konkurenci 23 formacij osvojila osmo mesto in za las zgrešila  finale.

Skupine, ki so se pravkar vrnile z Madžarske, pa že pridno trenirajo za tradicionalni nastop na novoletni produkciji, ki bo 22. decembra ob 18 uri v športni dvorani na Dobrovi. Tema naj ostane še skrivnost. Na produkciji se bodo združeno predstavili plesalci Panorame in Forme. Predstava bo trajala dobro uro, vstop je brezplačen…

Do produkcije pa naše plesalce čakata še dva svetovna prvenstva. Na prvem bodo sodelovale članske plesalke (nad 16 let) s koreografijo The Scrabble. Svetovno prvenstvo v show plesih se bo odvijalo v nemškem mestu Riesa. Tja odpotujejo 28.11.

Drugo svetovno prvenstvo v stepu se bo odvijalo en teden kasneje v taistem mestu. Tam  bo naša mala mladinska step skupina v hudi konkurenci (pričakuje se 36 skupin) poskušala čim bolje prepričati sodnike… (sa)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 446
Izšla: 27.02.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.