Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Ponoči bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 stopinj C.
13°C | 17°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 14°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
5°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Prihaja najboljši ledni plezalec na svetu ......


ŠPORT

| |
10.04.2015      7:44
A A

Prihaja najboljši ledni plezalec na svetu Klemen Premrl


Osnovna šola Polhov Gradec v sodelovanju s Krajevno skupnostjo Polhov Gradec pripravlja serijo zanimivih predavanj, pogovorov in koncertov, ki se bodo mesečno izmenjavali v dvorani Jakoba Trobca v Polhovem Gradcu. Gre za srečanja z izjemnimi ljudmi, ki so se s svojim talentom, trdim delom in odločnostjo že dotaknili zvezd na nebu, ali pa bomo o njih prav gotovo kmalu slišali. Svojo navdihujočo zgodbo so pripravljeni deliti z nami, zato verjamemo, da ne boste zamudili nobene izmed njih.


Deli:

Prireditve bodo brezplačne, vaši prostovoljni prispevki pa so namenjeni Šolskemu skladu OŠ Polhov Gradec.

Prvi pogovor bo na vrsti že v petek, 17. aprila 2015,ob 18. uri v dvorani Jakoba Trobca v Polhovem Gradcu. Naš gost bo najboljši ledni plezalec na svetu, KLEMEN PREMRL, ki je preplezal že vseh pet trenutno najtežjih lednih ali kombiniranih smeri na svetu.

 

Ameriški proizvajalec akcijskih kamer GoPro je enega izmed promocijskih videov snemal tudi na Grenlandiji. Ledene gore so zelo krhke in le največji mojstri lednega plezanja se lahko spopadejo s tako zahtevnim in nevarnim izzivom. Na ledeno goro sta se odpravila dva Slovenca, Tržičana Klemen Premrl in Aljaž Anderle: GoPro: To Climb An Iceberg in 4K

 

»Vedno sem si želel plezati na ledeno goro. Toda tega dejansko nihče ne počne. Ledene gore so izredno nepredvidljive. Nihče ne ve, kako trdne so in kako se bodo odzvale,« pravi Klemen Premrl.

 

Kako je bilo na ledeni gori, kako se pleza po kapnikih slapov, kakšne so podzemne jame na Islandiji, zakaj mu led ne pride do živega in še mnogo zanimivega boste izvedeli na petkovem srečanju!

 

Srečanja pripravljata: Katja Premrl in Darinka Orel

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2
02.11. - 04.11.2016 | Šole in vrtci
Počitniške delavnice v Muzeju pošte in telekomunikacij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.