Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.10.2016

pretežno oblačno
Dopoldne bo oblačno in deževno. Meja sneženja bo v južni Sloveniji nad 1400 m nadmorske višine, drugod pa med 800 in 1200 m. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Popoldne bodo padavine slabele in do večera povsod ponehale. Od zahoda se bo začelo jasniti. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 14 stopinj.
7°C | 9°C
sobota, 22.10.2016
3°C | 14°C
nedelja, 23.10.2016
4°C | 12°C
ponedeljek, 24.10.2016
9°C | 19°C
torek, 25.10.2016
12°C | 18°C
Opozorila
Petek, 21.10.2016 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
9°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

22. balinarski turnir – memorial Franciju ......


ŠPORT, DOGODKI

| |
23.09.2013      9:42
A A

22. balinarski turnir – memorial Franciju Setnikarju


Polhov Gradec, 15. avgust – Na balinišču pri Pograjskem domu je Balinarski klub Blagajana pripravil 22. turnir v balinanju, ki so ga letos poimenovali memorial Franciju Setnikarju.


Deli:

Na praznični dan se je na balinišču pri Pograjskem domu v organizaciji Balinarskega kluba Blagajana odvijal 22. balinarski turnir. Udeležilo se ga je šestnajst ekip iz okolice Ljubljane, nekaj tudi iz širše Slovenije.

Zbrani so tekmovanje začeli z uradnim delom. V samem začetku so se, ob nagovoru domačega predsednika balinarskega kluba Janeza Kovačiča, z minuto molka spomnili preminulega Francija Setnikarja, ustanovitelja balinarskega kluba ter dolgoletnega predsednika. Nato je Kovačič pozdravil vse udeležence ter jim zaželel veliko športne sreče in dobrega počutja v Polhovem Gradcu. Odprtja se je udeležil tudi župan Franc Setnikar, ki je tekmovalcem zaželel srečo pri metih ter jih pospremil z besedami: "Važno je sodelovati in ne zmagati." Poleg tega jih je povabil, da se v polhograjske konce še vrnejo ob kakšni drugi priložnosti. Tekmovalci so se še seznanili s pravili, ki jih je podala sodnica Jelka Vrhovec, nato pa so se podali metom naproti.

Lepo sončno in sveže vreme je prispevalo k sproščenemu in pozitivnemu vzdušju na igrišču in ob njem. Na balinišču se je zvrstilo 16 mešanih trojic, ki so preizkusile svojo natančnost, taktiko in igro. Povsem profesionalno, z zbijanjem in bližanjem, so se nekateri tekmovalci lotili igre. Zmago si je že drugič zapored prislužila ekipa Bičevje iz Ljubljane, drugouvrščena je bila ekipa Dragomer, bron pa si je pribalinala ekipa Radne z Brezovice. Le za nekaj centimetrov je odličje ušlo iz rok ekipi Hermes iz Ljubljane, ki se je morala zadovoljiti s četrtim mestom. Domači ekipi, ki sicer igra v 2. slovenski ligi, se redno, dvakrat na teden srečuje na treningih ter se udeležuje turnirjev drugih ekip, se tokrat ni uspelo uvrstiti med najboljše, uvrstila se je med prvih osem ekip.

Po končanem tekmovalnem delu sta sledila razglasitev rezultatov ter prijetno druženje ob osvežilni pijači in okusnem golažu, ki ga je za vse udeležence skuhala Irena Mrežar. Tej se organizator zahvaljuje in prav tako vsem drugim, ki so prispevali delček k uspešno izpeljanemu dogodku.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.10.2016 | Kultura
Petkov program za upokojence

Bodite prvi pri oddaji mnenja.