Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

22. balinarski turnir – memorial Franciju ......


ŠPORT, DOGODKI

| |
23.09.2013      9:42
A A

22. balinarski turnir – memorial Franciju Setnikarju


Polhov Gradec, 15. avgust – Na balinišču pri Pograjskem domu je Balinarski klub Blagajana pripravil 22. turnir v balinanju, ki so ga letos poimenovali memorial Franciju Setnikarju.


Deli:

Na praznični dan se je na balinišču pri Pograjskem domu v organizaciji Balinarskega kluba Blagajana odvijal 22. balinarski turnir. Udeležilo se ga je šestnajst ekip iz okolice Ljubljane, nekaj tudi iz širše Slovenije.

Zbrani so tekmovanje začeli z uradnim delom. V samem začetku so se, ob nagovoru domačega predsednika balinarskega kluba Janeza Kovačiča, z minuto molka spomnili preminulega Francija Setnikarja, ustanovitelja balinarskega kluba ter dolgoletnega predsednika. Nato je Kovačič pozdravil vse udeležence ter jim zaželel veliko športne sreče in dobrega počutja v Polhovem Gradcu. Odprtja se je udeležil tudi župan Franc Setnikar, ki je tekmovalcem zaželel srečo pri metih ter jih pospremil z besedami: "Važno je sodelovati in ne zmagati." Poleg tega jih je povabil, da se v polhograjske konce še vrnejo ob kakšni drugi priložnosti. Tekmovalci so se še seznanili s pravili, ki jih je podala sodnica Jelka Vrhovec, nato pa so se podali metom naproti.

Lepo sončno in sveže vreme je prispevalo k sproščenemu in pozitivnemu vzdušju na igrišču in ob njem. Na balinišču se je zvrstilo 16 mešanih trojic, ki so preizkusile svojo natančnost, taktiko in igro. Povsem profesionalno, z zbijanjem in bližanjem, so se nekateri tekmovalci lotili igre. Zmago si je že drugič zapored prislužila ekipa Bičevje iz Ljubljane, drugouvrščena je bila ekipa Dragomer, bron pa si je pribalinala ekipa Radne z Brezovice. Le za nekaj centimetrov je odličje ušlo iz rok ekipi Hermes iz Ljubljane, ki se je morala zadovoljiti s četrtim mestom. Domači ekipi, ki sicer igra v 2. slovenski ligi, se redno, dvakrat na teden srečuje na treningih ter se udeležuje turnirjev drugih ekip, se tokrat ni uspelo uvrstiti med najboljše, uvrstila se je med prvih osem ekip.

Po končanem tekmovalnem delu sta sledila razglasitev rezultatov ter prijetno druženje ob osvežilni pijači in okusnem golažu, ki ga je za vse udeležence skuhala Irena Mrežar. Tej se organizator zahvaljuje in prav tako vsem drugim, ki so prispevali delček k uspešno izpeljanemu dogodku.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.