Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-4°C | 1°C
petek, 20.01.2017
-8°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-4°C
1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Zgodba o večnem prijateljstvu


SOSED SOSEDU, DOGODKI

| |
16.04.2016      22:40
A A

Zgodba o večnem prijateljstvu


Polhov Gradec, 26. marec – Na praznik družin, god sv. Jožefa, je bil v dvorani kulturnega doma Jakoba Trobca čudovit muzikal, ki so ga pripravili člani turističnega društva Briše in kulturnega društva Gregor Rihar, in sicer v poklon vsem mamam in očetom, dedkom in babicam, tetam in stricem, skratka vsem, ki na kakršenkoli način v življenju dajejo ljubezen svetu.


Deli:

"Zgodba o prijateljstvu je taka – sladko-grenka kot življenje je, lepih je trenutkov polna vsaka, le lepi naj se vtisnejo v srce. Pesmi smo delili si in sanje. Lepe sanje, ceste in nebo. Le 'prjatli' so verjeli vanje, da nekoč se uresničijo." Tej podobna je bila pripoved mogočnega hrasta, ki je z zbranimi podelil življenjsko zgodbo o Emi in Jakobu. Najboljših prijateljih, ki sta sprva še kot otroka pod njegovo krošnjo nabirala prvo pomladansko cvetje, se igrala in prepevala; nato kot najstnika na klopci pri deblu skupaj kovala načrte, si pripovedovala dogodivščine iz vsakdana ter si zaupala težave in probleme. Tudi tistega, ki ju je za delček let ločil. A nevidna vez prijateljstva ju je vseskozi povezovala in čez nekaj let ponovno zbližala. Takrat sta si ob navzočnosti starega hrasta izpovedala še nekaj več – ljubezen. Z njo sta okronala prijateljstvo, si obljubila večnost in zvestobo. To sta kmalu blagoslovila še z otroki. Kljub temu da so leta tekla in so se njune vloge spreminjale, sta v bližino hrasta vseskozi rada prihajala, tudi kot mama in oče ter kasneje kot babica in dedek. Njun življenjski krog se je izčrpal, tako kot tudi hrastov. Ema in Jakob sta poskrbela, da se njuna zgodba nadaljuje še danes – z novo generacijo ter mladiko hrasta, ki sta ga posadila na starost, da bo beležil nove srečne zgodbe. "Slej ko prej se vsaka zgodba neha. Slej ko prej se svet do tal podre. Ko ni nam več do solz in ne smeha, zgodba nova zopet se začne." Navdušeni nad vsebino, scensko in glasbeno izvedbo so bili navzoči, ki so z bučnim aplavzom nagradili ustvarjalce in snovalce predstave. Čudovit izbor pesmi ter izredno vsakdanja in preprosta zgodba sta se mnogih močno dotaknila. Domačnost dogodku je pridal svež tulipanov cvet, s katerim so otroci obdarili mamice in očke ter dedke in babice v dvorani.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.