Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

oblačno
Ponoči se bo v zahodni Sloveniji pooblačilo. Jugozahodnik nad nami se bo krepil. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju 8 stopinj C.
4°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
3°C | 14°C
četrtek, 02.03.2017
-1°C | 15°C
petek, 03.03.2017
2°C | 10°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.2.2017 ob 19h
V noči na torek in v torek bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
4°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Zakonski jubilanti na Dobrovi pri Ljubljani


SOSED SOSEDU, VERSKE

| |
18.12.2015      11:20
A A

Zakonski jubilanti na Dobrovi pri Ljubljani


Pri Mariji v leščevju so v nedeljo, 6. decembra 2015, obhajali svoje jubileje zakonski pari. Prazniki v življenju vsakega posameznika predstavljajo nekaj posebnega, nekaj drugačnega od običajnega.


Deli:

Na Dobrovi so se zbrali zakonci, ki so obhajali svoje jubileje porok, saj so se poročili pred petimi, desetimi, dvajsetimi, petintridesetimi, petinštiridesetimi oziroma petdesetimi leti. Takrat so si obljubili ljubezen in zvestobo, potem pa so ves ta čas v zakonu drug drugega oblikovali, osrečevali, se vzpodbujali, tolažili, skupaj delali, ustvarjali, molili, praznovali, jokali, se veselili … Pomembno je, da so ti zakonski jubilanti in tudi drugi zakonci, ki so si podelili zakrament sv. zakona, v svoj zakon povabili Boga. Prav na ta župnijski praznik je bila posebna priložnost, da so se jubilanti in tudi drugi zakonci zahvalili drug za drugega, za vero, ljubezen, božje usmiljenje, vse, kar so lepega skupaj doživeli, pa tudi za preizkušnje, ki so jih utrdile v odnosih. Poročna koračnica kot uvod v sv. mašo je vsem približala najlepši poročni dan, ko sta dva postala eno, si upala pred Bogom in ljudmi izreči življenjsko obljubo ter stopiti na skupno pot. Domači župnik Alojzij Golob je jubilante lepo nagovoril in jim v spomin podelil spominske plakete. Sodelovanje pri maši, prepevanje, ljubezen in hvaležnost so napolnili domačo Marijino cerkev. Vzpodbudni aplavz pa je bil znamenje, da se je za dober zakon vredno truditi, in hkrati dokaz, da je dober zakon tudi v teh, zakonu in družini nenaklonjenih časih še vedno možen. Zakonski jubilanti so po končani maši nadaljevali druženje ob dobrotah in klepetu v župnijskem domu. Hvala vsem, ki so se potrudili, da je prvo srečanje jubilantov v župniji na Dobrovi tako prisrčno uspelo. Veselimo se življenja, trudimo se za dobre zakone in delajmo dobro drug za drugega ter okolico.

 

M. K.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 446
Izšla: 27.02.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 28 1 2 3 4 5 6 7 8 9
07.02. - 19.03.2017 | Kultura
Gostujoča razstava Tifonamka
07.03. - 12.03.2017 | Kultura
Študentski teden odprtih vrat TMS

Bodite prvi pri oddaji mnenja.