Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 05.12.2016

delno oblačno
Popoldne bo v jugozahodni in južni ter delu osrednje Slovenije zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo pretežno jasno. Temperature bodo od 2 do 7, na Primorskem do 10 stopinj C.
0°C | 4°C
torek, 06.12.2016
0°C | 6°C
sreda, 07.12.2016
-3°C | 5°C
četrtek, 08.12.2016
-4°C | 0°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
4°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Tudi letos Junior nogometni trening s starši


SOSED SOSEDU

| |
29.05.2015      11:38
A A

Tudi letos Junior nogometni trening s starši


Minilo je že nekaj časa, a spomini ostajajo živi. Nepozabna izkušnja za otroka je, da s seboj v dvorano pripelje poleg njega najbolj športno osebo v družini ali le odraslo osebo, ki ima tisto soboto čas, da z njim preživi kakovostno športno dopoldne oziroma popoldne.


Starši imajo med igro tudi vlogo sodnika ali bolje rečeno usmerjevalca.
Starši imajo med igro tudi vlogo sodnika ali bolje rečeno usmerjevalca.
Deli:

Veselja na obrazu otroka, ki s seboj pripelje osebo in ji pokaže, kako telovadi, trenira, igra in tekmuje, se skoraj ne da opisati. Dveurno druženje smo v dvorani na Dobrovi pričeli v dopoldanskih urah in ga še isti dan ponovili v Polhovem Gradcu. Prične se kot vsak resen trening z ogrevanjem, pri katerem sodelujeta kot par starš in otrok. Nadaljujemo z družabnimi igrami, pri čemer se izrazi tekmovalnost otrok in kmalu lahko ugotovimo, da jabolko nikoli ne pade daleč od drevesa, saj je želja po zmagi velika tudi pri starših. Koliko spretnosti smo se naučili na treningih, pokažemo pri štafetnih igrah, kjer je bolj kot zmaga pomembna spretnost z žogo v paru med mamico ali očkom in otrokom. Ker brez nogometa ne gre, igramo tudi nogomet, a s prirejenimi pravili. Starši ne smejo dati gola in tudi braniti ne. V 20 minutah, ki jih imajo za »ta pravo« tekmo, tudi starši ne ostanejo suhi in se vsi dodobra spotijo. Med polčasom obvezno sledi kviz, s katerim preverimo znanje nogometnih pravil, za konec pa odigramo še tradicionalno igro Gnilo jajce, ki jo vsak par jemlje zelo resno. Nekateri bolj, nekateri manj vidno utrujeni, a zadovoljni in veseli, z medaljo okrog vratu ter zasluženim posladkom ponosno zapustijo dvorano.

Še enkrat hvala za prijetno druženje in ker ste poskrbeli za nepopisno veselje vašega otroka ter soustvarili nepozaben dan. Naj vas na koncu spomnimo še na treninge, ki smo jih v mesecu maju iz dvorane preselili na umetno nogometno igrišče v Gaberje pri Dobrovi, vsak torek ob 17. uri. Za vsakega novega člana so prvi štirje treningi do konca avgusta brezplačni.

 

 

Športni pozdrav, ekipa Junior

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
04.12.2016
Danes ni dogodkov.
07.12.2016 | Kultura
Jazzva koncert

Bodite prvi pri oddaji mnenja.