Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Danes bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo večinoma oblačno in ponekod megleno, predvsem v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, v vzhodnih krajih do okoli 22 stopinj C.
13°C | 18°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 17°C
četrtek, 27.10.2016
10°C | 15°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 15°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

So izletniki pri nas zares dobrodošli?


SOSED SOSEDU

| |
26.11.2013      9:56
A A

So izletniki pri nas zares dobrodošli?Deli:

Tako Občina Dobrova - Polhov Gradec kot nekatera društva in krajani se trudimo turistični dejavnosti v občini dati večji pomen in pomembnejše mesto. Z različnimi projekti, dejavnostmi in dogodki bogatimo ponudbo kraja in občine ter poskušamo vanjo privabiti čim več turistov in izletnikov, predvsem takšnih, ki se bodo še vrnili.

Lepo je že, če v svoje domače okolje povabimo svoje najbližje, prijatelje in znance ter jim ponosno predstavimo in razkažemo naravne lepote, naš privilegij – da lahko v vsem tem uživamo vsak dan. Tako lahko zanimivosti o lokalnih znamenitostih izvejo iz prve roke. Tak pristop je pristnejši in informacije so navadno bolj zapomljive. A včasih se zgodi, da smo ob tem postavljeni v nekoliko nelagoden položaj.

Ob nedavni priložnosti sem sodelavki svetovala, naj za sobotni izlet s prijatelji iz tujine izbere katerega od vrhov Polhograjskih dolomitov. Opisala sam jim, kaj si na poti lahko ogledajo in prepričano povedala, da so vsepovsod tudi turistične table, po katerih se lahko orientirajo oziroma se s pomočjo teh na kratko seznanijo s krajem in turističnimi znamenitostmi. In res, odločili so se, da se odpravijo na Pasjo ravan, pred tem pa so si ogledali še grajsko poslopje in park. V pričakovanju povratne informacije me je presenetila fotografija po MMS-ju (glej prilogo), za katero sem težko našla pojasnilo. Navdušeni so bili tako nad čudovitim razgledom kot jesensko idilo in vremenom, zmotila pa jih je turistična tabla. Pred njo so se ustavili in se popolnoma upravičeno vprašali, ali so sploh dobrodošli oziroma kaj je turistom želel sporočiti tisti, ki je tablo s turističnimi informacijami nespametno založil z drvmi. Na zastavljeno vprašanje nisem našla primernega odgovora. Naj bo vsem le v razmislek, da je tudi pri delu včasih treba pomisliti na širšo okolico, tako na tiste, ki v kraj prihajajo, kot tiste, ki se trudijo v kraj privabiti čim več obiskovalcev.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: Nina Šavli

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
02.11. - 04.11.2016 | Šole in vrtci
Počitniške delavnice v Muzeju pošte in telekomunikacij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.