Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 09.12.2016

jasno
Ponoči bo deloma jasno. Ponekod po nižinah ter ob morju bo megleno. V višje ležečih krajih se bo krepil zahodni veter, ki pa bo le redkokje segel do nižin. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do 0, ob morju okoli 4 stopinje C.
-3°C | 6°C
sobota, 10.12.2016
-5°C | 7°C
nedelja, 11.12.2016
-2°C | 8°C
ponedeljek, 12.12.2016
0°C | 5°C
torek, 13.12.2016
-2°C | 1°C
Opozorila
Četrtek, 8.12.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Pomladansko urejanje grajskega parka


TURIZEM, SOSED SOSEDU

| |
29.05.2013      9:20
A A

Pomladansko urejanje grajskega parkaZa urejenost rož in zelenja v grajskem parku letos skrbi podjetje Lavanda.
Za urejenost rož in zelenja v grajskem parku letos skrbi podjetje Lavanda.
Deli:

Pomlad smo letos pošteno čakali, saj je v naše kraje prišla razmeroma pozno. Toda kaj hitro je nadoknadila zamujeno. Topli sončni žarki so obsijali travnike in vrtove ter poskrbeli, da so ti pisano zacveteli in bujno pognali. Zato si je večina podeželskih ljudi že vzela nekaj časa za urejanje domače zunanje okolice.

Grajski park, s katerim se ponaša Polhov Gradec, prav tako potrebuje redno oskrbo in nego. Podjetje Lavanda, Marjan Žvokelj, s. p., ki letos skrbi za urejenost rož in zelenja v parku, je aprila in maja v njem preživelo kaj nekaj časa. Zamenjali so nekaj stebelnih vrtnic, ki so tekom dolge zime pozeble, poskrbeli so za lepo ureditev kapele pred vhodom na grajsko dvorišče, uredili nasad cvetličnih gredic na grajskem dvorišču, kar precej pa so se zamudili s pletjem žive meje. Javni delavci pa so pokosili travo.

Tako bo grajski park kmalu kot iz škatlice, pripravljen za začetek poletnih aktivnosti v njem. Ponudba teh bo letos res pisana. Poleg številnih sobotnih porok bo vsak konec tedna odprta knjižnica pod krošnjami, ki bo letos obogatena še s tematskimi in glasbenimi vložki, v parku pa se bo odvilo tudi nekaj koncertov in drugih prireditev. Skratka, grajski park bo znova zaživel, in prav je tako.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.