Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 28.05.2017

pretežno jasno
Popoldne bo povečini sončno. Pihal bo šibak veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 29 stopinj C.
12°C | 27°C
ponedeljek, 29.05.2017
13°C | 29°C
torek, 30.05.2017
14°C | 30°C
sreda, 31.05.2017
15°C | 30°C
četrtek, 01.06.2017
17°C | 30°C
Opozorila
Nedelja, 28.5.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Polhograjci zasneževali Atlantis


SOSED SOSEDU

| |
17.03.2017      4:34
A A

Polhograjci zasneževali AtlantisDeli:

Za stanovanjsko hišo družine Malovrh iz Polhovega Gradca je sneg ravno dobro skopnel, a ne zaradi senčne lege, pač pa, ker ga je večji del letošnje zime proizvajal doma narejen snežni top. Ker njegov izumitelj Marjan Malovrh novice preko bloga (http://snegnaredi.blogspot.si) spretno pošilja v svet, so ga našli tudi v Vodnem mestu Atlantis in ga povabili k sodelovanju. Porodila se jim je namreč ideja, da bi v prazničnih dneh svojim obiskovalcem ponudili vsaj malo zimske idile. Vendar pa je moral Malovrh, ki je tudi glavni jasličar v polhograjski župniji, sodelovanje zamakniti. V Ljubljano so tako prvi sneg prinesli sv. trije kralji. V noči s 5. na 6. januar je Malovrh skupaj s sinovi  prvič zasnežil Deželo savn v Atlantisu in obiskovalcem ustvaril pogled na zimsko idilo. "Zjutraj je bil pogled res fantastičen," je zadovoljno povedal. Zaradi močnega vetra so nato zasneževanje za nekaj dni prekinili, nato pa delo nadaljevali. "Letošnji januar je bil izredno mrzel. Zasneževali smo v res ekstremnem mrazu, saj je termometer pokazal tudi kar  –16,6 °C in ker se je na snežnem topu hitro nabiral led, je bila potrebna stalna prisotnost za čiščenje šob in ostalih vitalnih delov," je pojasnil. Toda izkušnja in doživetje sta bila na strani Malovrhovih in tudi naročnikov ter obiskovalcev Vodnega mesta pozitivna, zato se obeta sodelovanje tudi prihodnjo zimo.

Nadja Prosen Verbič

Foto: arhiv Malovrhovih
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.