Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.01.2017

pretežno jasno
Popoldne se bo marsikje po nižinah osrednje in jugovzhodne Slovenije zadrževala megla ali nizka oblačnost, ki sega do nadmorske višine okoli 800 m. Drugod bo precej jasno, na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -5 do -1, v višje ležečih krajih malo nad 0, na Primorskem okoli 10 stopinj.
-7°C | 1°C
ponedeljek, 23.01.2017
-7°C | 1°C
torek, 24.01.2017
-6°C | 1°C
sreda, 25.01.2017
-8°C | -1°C
četrtek, 26.01.2017
-8°C | 2°C
Opozorila
Nedelja, 22.1.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
-7°C
1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Po tridesetih letih dobila elektriko in ......


SOSED SOSEDU

| |
07.03.2014      8:42
1
A A

Po tridesetih letih dobila elektriko in vodovodDeli:

Pred koncem leta 2013 nam je po dolgih letih prizadevanj uspelo na javni vodovodni sistem Dobrova priključiti tudi stanovanjsko hišo Stanko na naslovu Pot čez Horjulko 30. K temu pa sta veliko pripomogla prizadevna krajana, ki sta (s pooblastili ge. Rozalije Stanko) prevzela nase vse potrebne poti in pridobivanje soglasij za pridobitev uporabnega dovoljenja. Hiša je bila namreč zgrajena pred letom 1967 in za priklop vodovodnega in elektropriključka je bilo treba pridobiti uporabno (oziroma gradbeno) dovoljenje. Takoj ko je Upravna enota Ljubljana uporabno dovoljenje izdala, smo v Krajevni skupnosti Dobrova z izbranim izvajalcem začeli izvajati izkop in polaganje novih cevi v skupni dolžini približno 500 m. Izvedba je bila zelo zahtevna, saj smo morali počakati na nizek vodostaj reke Horjulščice, katero smo prečkali. Končna cena investicijskih del KS Dobrova je bila več kot 7.000 EUR. Hkrati s temi deli pa je potekalo usklajeno polaganje ustreznega elektrovodnika za priklop in distribucijo električne energije za omenjeno hišo, tako da so se praktično vsa dela končala hkrati. Za ustrezno soglasje Elektra Ljubljana, enota Vrhnika, in za vsa izvajalska dela pa je poskrbel Pavel Sečnik, s. p., ki je tudi brezplačno opravil vsa potrebna elektroinštalacijska dela v hiši. Vse to pa ne bi bilo nič posebnega, če ne bi zakonca Stanko že več kot trideset let živela v omenjeni hiši brez elektrike in brez priključka na javni vodovodni sistem. Ob tej priložnosti bi se rad zahvalil vsem lastnikom zemljišč za brezplačna in hitra soglasja za prekop čez njihova zemljišča, izvajalcem del in vsem, ki ste kakorkoli pomagali, saj nam brez vas in vašega dela ne bi uspelo v tako kratkem času opraviti tako zahtevnih del. Bo pa omenjena infrastruktura na voljo vsem, ki bodo pripravljali ali pa že pripravljajo vso potrebno dokumentacijo in nadaljnje priklope stavb na tem območju. Upokojencema Rozaliji in Alojzu Stanko, ki sta v zelo visokih letih (več kot 80 let imata) dočakala osnovne življenjske dobrine, pa želimo, da bi še veliko let skupaj uživala v pridobljenih pogojih za normalno življenje.

 

Krajevna skupnost Dobrova, predsednik Marjan Pograjc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Marjan Muženič
Marjan Muženič Se strinjam0 Se ne strinjam0
Hvala Bogu! Čestitam Vam, da ste videli problem, se dogovorili ter NAREDILI! Zahvaljujem se Vam dobri ljudje. Pa koliko lahko napravimo za to, da smo LJUDJE in le tako lahko odganjamo "slovensko fovšijo" Še enkrat najlepša in iskrena HVALA!!

14.03.2014 ob 7:18:23 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.