Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.05.2017

pretežno jasno
Danes bo povečini sončno, predvsem popoldne bodo v notranjosti Slovenije nastale krajevne plohe in nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 27 stopinj C.
12°C | 26°C
sreda, 24.05.2017
14°C | 24°C
četrtek, 25.05.2017
12°C | 22°C
petek, 26.05.2017
9°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 25°C
Opozorila
Torek, 23.5.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
26°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Obiskali smo severno Dalmacijo


SOSED SOSEDU

| |
20.06.2013      11:38
A A

Obiskali smo severno Dalmacijo


Dobrovski upokojenci smo se odpravili na izlet.


Deli:

Na potovanje nas je, kot je že običajno, peljal Petrič, spremljal pa nas je Gregor, odličen vodič iz turistične agencije UI-Turizem iz Celja. Na pot smo se podali zgodaj zjutraj; vodila nas je mimo Novega mesta in Metlike, nato smo prečkali hrvaško mejo ter se po avtocesti peljali skozi več predorov. Naj omenim najdaljšega, to je Sv. Rok, ponos hrvaškega graditeljstva, ki je dolg kar 5.861 metrov. Po nekaj krajših postankih smo prispeli do nacionalnega parka Krka; vanj smo vstopili pri vhodu Lozovac. Sprehodili smo se po leseni poti, speljani med in pod slapovi Tolmuni, ki sta jih izoblikovali narava in reka Krka. Na koncu sprehajalne poti so sledili še pogled na Skradinski buk, ogled etnomuzeja in elektrarne ter nakup spominkov. Potovanje smo nadaljevali po stari magistralki do Šibenika, Vodic, Perovca, kraja Pakoštane (kjer živi Ante Gotovina) ter skozi Biograd na moru in prispeli do kraja Sukošan, kjer so na nas v hotelu Jozo pričakali z dobrim kosilom. Po dveurnem postanku smo pot nadaljevali do Zadra, tam pa nas je čakala lokalna vodička Marina. Ogledali smo si staro mestno jedro, se sprehodili skozi mestno obzidje do Kapetanove kule, obiskali narodni trg, forum s cerkvijo sv. Donata, cerkev sv. Kerševana, katedralo sv. Stošije, si ogledali staro mestno luko Faža, slavne morske orgle in elektroinstalacijo Pozdrav soncu. Po ogledu smo imeli uro prostega časa za kavo, nakup spominkov ali sprehod po rivi.

Dovolj je bilo, polni nove energije smo se odpravili na pot proti domu, ki je trajala približno pet ur. Bili smo zadovoljni, ker nam je bilo vreme naklonjeno, severna Dalmacija pa je obsijana s soncem in vsa v cvetju v nas pustila polno lepih vtisov. Stara obmorska mesteca so res slikovita, nacionalni parki čudoviti in ljudje srčni.

Med vožnjo so nas spremljale lepe dalmatinske pesmi o morju, soncu in večni ljubezni. Tako smo pozabili na utrujenost in že smo bili doma.


Za DU Dobrova
Anica Tomšič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.05.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.