Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-4°C | 1°C
petek, 20.01.2017
-8°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-4°C
1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Obiskali smo Kras


SOSED SOSEDU

| |
11.04.2014      11:01
A A

Obiskali smo Kras


26. marca 2014 smo se dobrovski upokojenci z dvema avtobusoma odpeljali na Kras.


Deli:

V Divači smo si ogledali Škrabčevo domačijo, muzej. Ta ponuja edinstveno doživetje slovenske filmske dediščine s poudarkom na igralski umetnosti. Na ogled sta bili dve stalni razstavi. Prva je posvečena igralki Idi Kravanja, rojeni 7. julija 1907 v Divači, pozneje znani pod imenom Ita Rina, ki je bila tudi prva slovenska filmska zvezda. Druga stalna razstava pa je posvečena slovenskim filmskim igralcem in igralkam, ki so se zapisali v zgodovino slovenskega filma. Iz sončne Divače smo se odpeljali v Pršutarno Lokev. Tam smo si ogledali kratek film o delu pršutarne, pomalicali njihove dobrote, seveda smo jih lahko tudi kupili. Pot nas je potem vodila v Sežano, kjer nas je pričakala prijetna vodička, in sprehodili smo se po botaničnem parku. Razprostira se na površini enega hektarja in je zaščiten kot hortikulturni spomenik. Park je bil v lasti grške družine Scaramanga že leta 1859. Leta 1883 ga je podedovala lastnikova hči Mirta, nato pa je leta 1927 prešel v upravljanje njenega sina Giovannija. Leta 1890 so sredi parka zgradili rastlinjak, ki stoji še danes. Današnja podoba parka je rezultat skoraj stoletje in pol trajajočega razvoja. V njem si lahko ogledamo skupine eksotičnih dreves, javorjev drevored, nasad ceder, oblikovane pušpanove rondoje, pergole, veliko tise v grmovni in drevesni obliki in še in še … Ogledali smo si tudi 20-minutno multivizijo, ki govori o Krasu, ter razstavljeno geološko zbirko kraških kamnin, od 100 milijonov let starih spodnjekrednih apnencev do najmlajših kamnin izpred 50 milijonov let. Pred nami je bila nato še zadnja točka izleta. Po polurni vožnji smo se ustavili v Tomaju na turistični kmetiji Škerlj, kjer nas je čakalo pozno kraško kosilo. Dobro razpoloženi smo se vrnili domov v večernih urah.

 

Za DU Dobrova Anica Tomšič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.