Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, le na vzhodu bo še nekaj sonca. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
4°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
3°C | 14°C
četrtek, 02.03.2017
-1°C | 15°C
petek, 03.03.2017
2°C | 10°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 16°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 6h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
4°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Občni zbor Društva upokojencev Dobrova


SOSED SOSEDU

| |
16.03.2016      13:15
A A

Občni zbor Društva upokojencev Dobrova


Kot že nekaj let, smo imeli tudi letos v mesecu februarju občni zbor v prostorih Osnovne šole Dobrova. Udeležilo se ga je 195 članov, kar je običajno število, tudi glede na spomladanska obolenja v tem času. Sicer pa ima društvo preko 400 članov.


Deli:

Za vsakoletno pripravljenost šole, ki brezplačno daje prostor, se ob tej priliki zahvaljujemo ravnatelju šole, Viliju Kovačiču, in njegovim sodelavcem. Letos je kulturni program pripravil dobrovski fantovski zbor, ki ga že od vsega začetka delovanja vodi Borut Dolinar. Kot zbor so nekaj posebnega, pojejo z izdelanim občutkom za ohranjanje tradicije narodne glasbe in tak je bil tudi njihov izbor. Marsikoga so s svojo ubranostjo ponesli nazaj v mladost, zato hvala vsem fantom in še veliko uspehov pri vašem nadaljnjem petju.

Iz bogatega poročila predsednika društva je bila razvidna velika aktivnost društva v preteklem letu. Ne gre samo za organiziranje šestih izletov, dvanajstih pohodov in vsakotedenske nordijske hoje od marca do konca oktobra. Poleg navedenega naj omenim organiziranje 62. obletnice društva, ki je bila popestreno s predavanjem o zdravi prehrani, ki ga je pripravila Marija Merlak; sodelovanje na razstavi cvetja 21. in 22. marca na Vranskem; srečanje na Ključu 30. Maja; organiziranje piknika v juniju; sodelovanje na vseh prireditvah, ki jih je organizirala občina … Ja, če bi hotel naštevati, kje vse smo bili prisotni v zadnjem letu, bi moral še marsikaj omeniti. Vse druge aktivnosti so bile prestavljene še v poročilih pohodne in nordijske sekcije, poročilu delavnice suhega cvetja in likovnega ter rekreacijskega odbora.

Kot osnova  za nadaljnje aktivnosti je bil sprejet program, ki vsem članov omogoča razne aktivnosti in druženja na organiziranih pohodih, izletih in delavnicah. Tudi v nadaljevanju se daje poseben pomen obiskom bolnih članov in članic, ki so v domovih za starejše, in tistih, ki praznujejo visoke jubileje. Namen sta seveda druženje in izmenjava naših življenjskih izkušenj. Lahko pa se pohvalimo, da vsak lahko najde nekaj za sebe. Pohvalno o pestrosti delovanja društva so poudarjali vsi gostje, ki so se zbora udeležili.

Občnega zbora so se udeležili tudi župan občine Dobrova - Polhov Gradec, g. Franc Setnikar, predsednik KS, Marjan Pograjc, ravnatelj osnovne šole, Viljem Kovačič, in Tone Slak, predsednik zveze upokojencev Vič. Na občnem zboru so bili tudi predstavniki DU Polhov Gradec, Horjul, Kozarje in Vrzdenec.

Na zaključku občnega zbora sta bili pripravljeni zakuska in  pijača, ki so ju servirale pridne roke članic društva. Za urejanje prostora srečanja pa so poskrbeli vitalni člani društva.

Rajko Komat

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 446
Izšla: 27.02.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 28 1 2 3 4 5 6 7 8 9
07.02. - 19.03.2017 | Kultura
Gostujoča razstava Tifonamka
07.03. - 12.03.2017 | Kultura
Študentski teden odprtih vrat TMS

Bodite prvi pri oddaji mnenja.