Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Proti jutru se bo na Primorskem začela nabirati oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 4, ob morju okoli 9 stopinj C.
4°C | 11°C
torek, 24.10.2016
8°C | 17°C
sreda, 25.10.2016
14°C | 19°C
četrtek, 26.10.2016
14°C | 15°C
petek, 27.10.2016
6°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
11°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Ob ledeni ujmi


SOSED SOSEDU

| |
28.03.2014      8:29
A A

Ob ledeni ujmi


Začelo se je čisto preprosto, z dežjem in ohladitvijo. Nič posebnega, bi rekli, a se je začel nabirati led in bilo ga je vse več in več.


Deli:

Potem pa je prišla tista noč, ko je popustilo. Najprej na vrhu hriba, potem vse nižje in na koncu tudi okoli nas, in na hišo so padla prva drevesa. Bila je noč, tesnoba se je širila in stiskala srce in dušo. Zadrževali smo dih in čakali jutra. Vendar je jutro razkrilo, da so se uresničile vse zle slutnje. Narava nas je presenetila in pokazala vso svojo divjo moč. Nemo smo opazovali razdejanje in se ob njem počutili povsem nemočne. Kaj sedaj? Kako naprej? Porajala so se vprašanja, jasnih odgovorov pa ni bilo. Takrat pa so prišli možje, odeti v gasilske obleke, in dejali čisto preprosto: "Pomagali vam bomo." Ne veste, spoštovani gasilci, koliko nam je to preprosto sporočilo takrat pomenilo. Vrnilo se je sonce, vrnil se je žarek upanja, in to samo zato, ker ste prišli. Izrekam vam iskreno zahvalo za vse, kar ste storili takrat in pozneje, ko ste odstranili grozeče drevje. Še enkrat bi rad poudaril, kako pomembno je vaše prizadevanje, da takoj pomagate v nesreči. To nam, ogroženim pove, da v nesreči nismo sami, in nam v takih težkih trenutkih vliva novega nenadomestljivega upanja, da bomo težavo zmogli. Zahvaliti pa se moram tudi Občini Dobrova - Polhov Gradec in Civilni zaščiti, ki sta prav tako odločno in učinkovito vodili dela za normalizacijo razmer.

 

Vsem iskrena hvala,

Vital z družino

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2016
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.