Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
11°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
11°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Naš pujs Krulko


SOSED SOSEDU

| |
12.01.2015      12:47
A A

Naš pujs Krulko


»Ti prasec, svinja, samo izgini!« Ta kletev je hujša, kot če bi klical hudiča iz pekla. Lahko slišimo razne kletve, grde besede, nekomu zabrišeš v obraz: osel, kozel, tele, ampak bi ga s tem vseeno manj ponižal.


Deli:

Tako da imamo Slovenci svinjo za najbolj svinjsko žival. A naslednja zgodba dokazuje ravno obratno. Pohodniki, ki hodijo po znanih poteh in stezah skozi Mačkov graben in proti Grmadi, pripovedujejo, da ga pogosto srečajo tam pri neki kmetiji, kot bi jih čakal. Domači ga pogosto spustijo iz hleva, teče čez most, ob visoki škarpi do kozolca, povoha otroke do las in že začuti, da se bo dobro imel čez dan. Točno že pozna svoj zemljevid, zakorači čez Malo vodico, do stare Jelovčnikove bajte in še na Štirmoževo pot. Tudi krtine mu dišijo, z rilcem odrine stare korenine kot bager. Ko mu kaj dobrega uspe, rad pogleda v oči. Pravijo, da bi zvečer lahko zlezel v posteljo pod kovter in bi z rilcem toplo dihal med lase, tako prijazen se jim zdi. Tak je pujs Krulko, naš prijatelj! Sploh lahko o njem mislimo ali povemo kaj slabega? Kletvice tu ne gredo z jezika!


J. Praprotnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.