Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

delno oblačno
Danes bo na Primorskem precej jasno, popoldne občasno zmerno oblačno. Drugod bo sprva tudi precej jasno, marsikje po nižinah pa bo zjutraj in dopoldne megla ali nizka oblačnost. Čez dan bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. V Prekmurju in deloma na Štajerskem bo popoldne zapihal južni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem do okoli 16 stopinj C.
3°C | 12°C
nedelja, 23.10.2016
4°C | 13°C
ponedeljek, 24.10.2016
6°C | 17°C
torek, 25.10.2016
11°C | 18°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
12°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Naravno okno ob vznožju Tošča


ŠPORT, SOSED SOSEDU

| |
12.04.2016      10:13
A A

Naravno okno ob vznožju ToščaDeli:

Z družino smo se kljub zelo vetrovnemu vremenu odločili, da se odpravimo na naš zelo priljubljen sprehod do kmetije Štirmož ter po stezi okoli Slamnika v Mlačne in do kmetije Jelovčnik. To je pot ob vznožju Tošča nad Mačkovim grabnom. Pešpot je nekoč povezovala omenjeni hribovski kmetiji. Lovci skrbijo, da je pot prehodna in očiščena. Ker to pot pozna malo ljudi, večinoma domačini, je v gozdu mirno in je možno večkrat videti ter slišati gamse in ostale gozdne živali. Naš sprehod smo izkoristili še za nabiranje trobentic, pljučnika, lapuha in resja za čaj.
Po kratki malici na vrhu Slamnika, od koder je lep razgled na Grmado, smo se odpravili po stezi naprej. Že takoj pri prvih skalah in melišču smo obstali, da bi videli kakšnega gamsa, saj smo jih že večkrat opazili tam. Gamsov ni bilo, smo pa desno od melišča opazili zanimivo in veliko naravno okno.  Domačini so ga že poznali, a zanje ni bilo nič posebnega. Za naju in otroke pa je bilo to pravo odkritje. Kar nekaj časa smo se zadržali in opazovali to naravno znamenitost. Pot smo namreč prehodili že večkrat, a – zanimivo – tega okna nismo prej nikoli opazili. Mogoče sem bila ravno na pravem mestu, da je skozenj posijalo sonce.
Naša pot se je nadaljevala v Mlačne – ime so dobila po mnogih majhnih izvirih; vsepovsod je voda. Videli smo luže, v katerih so se noč pred našim sprehodom kopali divji prašiči. Iz Mlačen smo se povzpeli še do kmetije pri Jelovčniku in od tam domov v Mačkov graben. Ta nedeljski sprehod nam je zaradi odkritja naravnega okna zelo popestril dan; še otroci so bili ponosni na to, kar smo videli. Dan pa so nam seveda polepšali tudi kratki klepeti s sosedi, mimo katerih smo šli.

Milka in Gregor Kozjek

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2016
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.