Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Danes bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo večinoma oblačno in ponekod megleno, predvsem v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, v vzhodnih krajih do okoli 22 stopinj C.
13°C | 18°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 17°C
četrtek, 27.10.2016
10°C | 15°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 15°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Jesen – najlepši letni čas


SOSED SOSEDU

| |
11.11.2014      8:50
A A

Jesen – najlepši letni čas


Jesen je najlepši letni čas za sprehode v naravo, krajše izlete in razna druženja. Tako smo tudi letos v našem kraju poskrbeli za srečanje starejših krajank in krajanov, v nedeljo, 26. oktobra.


Deli:

Srečanja se radi udeležijo, saj vedno pripravimo krajši kulturni program in manjšo pogostitev. V programu smo letos slišali najprej pozdrav predstavnice KD Črni Vrh, predsednice KS Črni Vrh, medtem ko je župan občine, g. Franc Setnikar, opravičil svojo odsotnost. Kljub njegovi odsotnosti smo v njegovem imenu navzoče prav lepo pozdravili in jim zaželeli še naprej lepo nedeljo. Sledil je kratek zapis g. Milana Koširja kot spomin na tiste, ki so se za vedno poslovili od nas v zadnjem letu. Nato pa recitacija pesmi o našem kraju – Črni Vrh lepi visoko stoji – ter pesem, ki jo je zapisal naš sicer že umrli krajan Franc Pečenik, po domače Ažmanov Frence, za katerega verjetno nihče ni vedel, da je v preteklosti pisal tudi pesmi. Ko mu je v mladosti umrla sestrica, je prav njej posvetil pesem z naslovom Sestrici v spomin. Čisto za konec pa smo poskrbeli še za dobro voljo in malo popestritve s harmoniko, in sicer sta zaigrala mlada harmonikarja Klemen Škof in Rafko Plestenjak.

Letos je bilo med navzočimi kar 5 okroglih jubilantov, ki so dopolnili 70, 80 ali 90 let, in posvetili smo jim posebno pozornost s skromnim darilcem. Čisto za konec pa smo na velikem platnu naše dvorane prikazali nekaj zelo starih slik Črnega Vrha, nekaj poročnih parov, ohceti in birm iz starih časov, nekaj slik pa iz dogajanj v kraju v njihovih mladih letih. Bilo je zanimivo in veselo, saj je marsikdo na sliki prepoznal sebe ali koga drugega, za mnoge pa so skupaj ugotavljali, kdo se skriva na sliki kot mlad fant ali dekle.

Srečanje smo zaključili s pogostitvijo in kramljanjem v prijetni družbi.

 

Katja Skopec

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
02.11. - 04.11.2016 | Šole in vrtci
Počitniške delavnice v Muzeju pošte in telekomunikacij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.