Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

delno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
-6°C | -1°C
četrtek, 19.01.2017
-5°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-6°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-7°C | 0°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 18h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
-6°C
-1°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Hiška eksperimentov obiskala OŠ Polhov Gradec...


OSNOVNA ŠOLA, SOSED SOSEDU

| |
07.04.2016      9:11
A A

Hiška eksperimentov obiskala OŠ Polhov Gradec


Polhov Gradec, 6. april – Verjetno ste že slišali za Hišo eksperimentov, kjer mladim na njim razumljiv način s poskusi predstavljajo zakonitosti fizike. Hiška eksperimentov pa je njihova mobilna oziroma terenska enota, s katero obiskujejo slovenske šole. V začetku aprila se je ob izdatni pomoči lokalnih sponzorjev ustavila tudi v polhograjski osnovni šoli ter jo za en dan spremenila v center znanosti.


Deli:

Učenci so lahko v šolski športni dvorani naredili preko petdeset poskusov, ki jih je pripravila ekipa Hiše eksperimentov. Zanimanje in navdušenje je bilo neverjetno, o čemer zgovorno pričajo zapisi v knjigi vtisov: »Bilo je kulsko! / Super, to bi imeli še kdaj!« Iskrena navdušenost učencev je pozitivno presenetila tudi Francko Hribernik, ki je z ekipo pedagoških delavk (Mirjam, Katja, Nina in Neža) vodila projekt: »Učenci so se igrali z napravami, raziskovali pojave, uživali v zanimivih eksperimentih in odkrivali znanstvenike v sebi! Danes so imeli enkratno možnost, da so tudi oni postali del centra znanosti.« Ta dan je bil namreč Dan šole, zato so si eksperimente lahko ogledali vsi, v goste so prišli tudi učenci s podružničnih šol Šentjošt in Črni Vrh. Ekipa Hiše eksperimentov jim je v šolski avli pripravila še dva znanstvena šova – dogodivščini, ki jih nista pustili ravnodušnih. Mlajši so tega dne obiskali še čebelarsko delavnico v Hiši medu Božnar, starejši pa Muzej pošte in telekomunikacij Tehniškega muzeja Slovenije v graščini. Hiško eksperimentov so popoldne odprli še za javnost in še enkrat se je potrdilo že znano dejstvo, da je znanost lahko zanimiva v vseh starostnih obdobjiha.

 

Gašper Tominc, foto: GT

 

ZAHVALA LOKALNIM SPONZORJEM

Obisk Hiške eksperimentov v Polhovem Gradcu se ne bi zgodil brez pomoči lokalnih sponzorjev: Rastlinjaki Schwarzmann, d. o. o., Prigo, d. o. o., MVA, d. o. o., Result, d. o. o., Kovinoplastika F. Leskovec, Agrometal, d. o. o., Hiša medu Božnar in Tehniški muzej Slovenije – Muzej pošte in telekomunikacij Polhov Gradec; in seveda vseh zaposlenih, ki so prispevali vsak svoj delček k uspešnemu dnevu.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.01.2017
Danes ni dogodkov.
21.01.2017 | Kultura
Butelj za večerjo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.