Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

oblačno
Popoldne bo na Primorskem deloma sončno. Drugod bo pretežno oblačno, še bodo krajevne padavine, deloma plohe, ki bodo bolj pogoste na severu države. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem zmerna burja. Temperature bodo od 9 do 16, na Primorskem do 22 stopinj C.
13°C | 16°C
četrtek, 27.10.2016
9°C | 14°C
petek, 28.10.2016
5°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 15°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 16°C
Opozorila
Sreda, 26.10.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Evforija zaradi Prevca ne le v Planici, pač ......


SOSED SOSEDU

| |
12.04.2016      22:32
A A

Evforija zaradi Prevca ne le v Planici, pač pa tudi pri mnogih domaDeli:

Letošnji uspehi Petra Prevca in drugih slovenskih smučarskih skakalcev so v Sloveniji povzročili pravo evforijo. Navdušenja nad njihovimi odličnimi rezultati, rekordnimi skoki, junaško držo in vzornim športnim obnašanjem pa ni bilo opaziti le pod planiško letalnico, kjer so se njihovih uspehov veselili tisti, ki so si uspeli še pravi čas priskrbeti vstopnice za ogled finala svetovnega pokala v smučarskih skokih in tako največji slovenski športni praznik doživeti v živo, navdušenje in ponos Slovencev nad slovenskimi orli je bilo prisotno vsepovsod. Eden izmed najbolj izvirnih navijačev je bil prav gotovo Aleš Vrhovec iz Brezja pri Dobrovi, ki je na svojem dvorišču v času planiških tekem, med 17. in 20. marcem, Prevcu v poklon postavil nekakšen spomenik. Izpostavljena skakalna oprema – skakalni dres in skakalne smuči – je v mnogih mimoidočih sprožila celo vprašanje, ali gre morda za smuči Petra Prevca, ki so bile v teh dneh na dražbi prodane za visokih 45 tisoč evrov. Aleš o tem pravi, da bi bil sicer rad ponosen lastnik smuči letošnjega svetovnega rekorderja, a da bi trenutno ta denar raje namenil za druge projekte. Izda nam, da je vsa oprema, ob kateri so se mnogi celo slikali, last nekdanjega slovenskega skakalca Matjaža Žagarja, ki mu jo je pred leti podaril. Pa naj ta informacija ne povzroči slabe volje in brisanja slik tistih, ki so veselo pozirali ob tej opremi. Važen je namreč slovenski navijaški duh, ponos in veselje, za katerega želimo, da se nadaljuje tudi v prihodnji sezoni.

Nadja Prosen Verbič

Fotografija iz Aleševega arhiva

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.