Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.01.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno, predvsem v južni in deloma osrednji Sloveniji bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem popoldne in zvečer zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -5 do 0, na Primorskem do 5 stopinj C.
-4°C | -1°C
torek, 17.01.2017
-4°C | -1°C
sreda, 18.01.2017
-8°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-8°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 13h
Danes bo na Primorskem sprva pihala zmerna burja, ki se bo popoldne in zvečer krepila in v sunkih dosegala hitrosti od 100 do 120 km/h. Še nekoliko močnejšo burjo pričakujemo v torek in sredo, ko bo v sunkih dosegala hitrost okoli 140 km/h.
-4°C
-1°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Polhograjska graščina: dogodki in novosti v ......


SOSED SOSEDU

| |
21.04.2016      11:19
A A

Polhograjska graščina: dogodki in novosti v majuDeli:

Povabite svojo družino, prijatelja, soseda, znanca, poklepetajte pod stoletno lipo v grajskem parku. Mesec maj nas vabi, da se naužijemo vseh lepot narave, dogajalo pa se bo tudi v Polhograjski graščini. 

 

Grajska poroka

V mesecu ljubezni je pravi čas, da razmislita o vajinem poročnem dnevu. Pride čas za nov korak v življenju in zakaj ga ne bi doživela v cvetočem parku pri Polhograjski graščini v Polhovem Gradcu. Našo ponudbo si oglejta na spletni strani, pokličita nas, veseli bomo tudi vajinega obiska.

 

Hiša v parku (prej: Grajska pralnica)

Življenje ni praznik, življenje je delovni dan! Tak je naslov zbirke, ki si jo lahko brezplačno ogledate ter kasneje pobrskate med drobnimi spominki domačih ustvarjalcev. S tem želimo spodbuditi lokalne pridelovalce, da sodelujejo in se predstavijo. Hiša v parku je svoja vrata odprla 15. aprila 2016. Maja bo odprta od torka do petka med 8. in 16. uro.

 

Vodeni ogledi po Muzeju pošte in telekomunikacij (TMS)

V Muzeju pošte in telekomunikacij lahko spoznate bogato poštno zgodovino. Vrnili se boste v čas grofa Blagaja in odkrivali zgodbo o prvem polhograjskem poštarju. Izvedeli boste vse o postiljonih, poštnih rogovih, kočijah ter prvi poštni znamki, poslušali melodije poštnega roga in se skupaj z Blagajem preizkusili v pisanju pisma s peresom. Ob predhodni najavi vabljene zaključene skupine in posamezniki.

 

Vabljeni na ogled dvorske cerkve

Prvo nedeljo v mesecu maju vam bomo ponudili, da od blizu doživite in se sprehodite skozi zgodovino cerkve sv. Petra v Dvoru. V nedeljo, na praznik dela, 1. maja 2016, vas od 16. do 18. ure vabimo na brezplačen voden ogled.

 

Čaj z grofom Blagajem

V čudovito ohranjenem naravnem okolju in med prijaznimi zidovi Blagajevega doma boste stopili v drug prostor in čas – v čas brez naglice, v čas prijaznega druženja in duhovitega kramljanja. Grof Blagaj in njegova ljubka žena Antonija vas vabita, da se jima pridružite pri petkovi skodelici zeliščnega čaja, ki ga tako rada spijeta s svojimi gosti v salonu. Razvajala vas bosta s čudovitim kraljevskim kruhom, vrtničnim maslom, vsemi okusi slovenskega medu in vrtničnim likerjem. Seveda to še zdaleč ni vse – njun dom skriva še veliko slastnih zelenih skrivnosti in kdo ve, katero bosta pripravila ta petek. Čaj z grofom Blagajem lahko popijete vsak petek ob 15.30. Obvezna je predhodna najava.

 

Mozartovi dnevi

V Polhograjski graščini bo Kulturno društvo Serafin pripravilo Festival ljubiteljev klasične glasbe: 29. maja od 17. do 20. ure. To bodo že 175. Mozartovi družinski dnevi.

 

Vabljeni!

 

Polhograjska graščina

T: 031 776 259
E: info@grad-polhovgradec.si

www.grad-polhovgradec.si

 

Pripravile: Ana Oblak, Ajda Kozjek, Nina Slana

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.01.2017
Danes ni dogodkov.
21.01.2017 | Kultura
Butelj za večerjo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.