Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 09.12.2016

jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Ob morju se bo občasno pojavljala nizka oblačnost. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 12 stopinj C.
-3°C | 5°C
sobota, 10.12.2016
-5°C | 8°C
nedelja, 11.12.2016
-3°C | 8°C
ponedeljek, 12.12.2016
1°C | 6°C
torek, 13.12.2016
-2°C | 6°C
Opozorila
Petek, 9.12.2016 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
5°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Polhograjska graščina: dogodki in novosti v ......


SOSED SOSEDU

| |
21.04.2016      11:19
A A

Polhograjska graščina: dogodki in novosti v majuDeli:

Povabite svojo družino, prijatelja, soseda, znanca, poklepetajte pod stoletno lipo v grajskem parku. Mesec maj nas vabi, da se naužijemo vseh lepot narave, dogajalo pa se bo tudi v Polhograjski graščini. 

 

Grajska poroka

V mesecu ljubezni je pravi čas, da razmislita o vajinem poročnem dnevu. Pride čas za nov korak v življenju in zakaj ga ne bi doživela v cvetočem parku pri Polhograjski graščini v Polhovem Gradcu. Našo ponudbo si oglejta na spletni strani, pokličita nas, veseli bomo tudi vajinega obiska.

 

Hiša v parku (prej: Grajska pralnica)

Življenje ni praznik, življenje je delovni dan! Tak je naslov zbirke, ki si jo lahko brezplačno ogledate ter kasneje pobrskate med drobnimi spominki domačih ustvarjalcev. S tem želimo spodbuditi lokalne pridelovalce, da sodelujejo in se predstavijo. Hiša v parku je svoja vrata odprla 15. aprila 2016. Maja bo odprta od torka do petka med 8. in 16. uro.

 

Vodeni ogledi po Muzeju pošte in telekomunikacij (TMS)

V Muzeju pošte in telekomunikacij lahko spoznate bogato poštno zgodovino. Vrnili se boste v čas grofa Blagaja in odkrivali zgodbo o prvem polhograjskem poštarju. Izvedeli boste vse o postiljonih, poštnih rogovih, kočijah ter prvi poštni znamki, poslušali melodije poštnega roga in se skupaj z Blagajem preizkusili v pisanju pisma s peresom. Ob predhodni najavi vabljene zaključene skupine in posamezniki.

 

Vabljeni na ogled dvorske cerkve

Prvo nedeljo v mesecu maju vam bomo ponudili, da od blizu doživite in se sprehodite skozi zgodovino cerkve sv. Petra v Dvoru. V nedeljo, na praznik dela, 1. maja 2016, vas od 16. do 18. ure vabimo na brezplačen voden ogled.

 

Čaj z grofom Blagajem

V čudovito ohranjenem naravnem okolju in med prijaznimi zidovi Blagajevega doma boste stopili v drug prostor in čas – v čas brez naglice, v čas prijaznega druženja in duhovitega kramljanja. Grof Blagaj in njegova ljubka žena Antonija vas vabita, da se jima pridružite pri petkovi skodelici zeliščnega čaja, ki ga tako rada spijeta s svojimi gosti v salonu. Razvajala vas bosta s čudovitim kraljevskim kruhom, vrtničnim maslom, vsemi okusi slovenskega medu in vrtničnim likerjem. Seveda to še zdaleč ni vse – njun dom skriva še veliko slastnih zelenih skrivnosti in kdo ve, katero bosta pripravila ta petek. Čaj z grofom Blagajem lahko popijete vsak petek ob 15.30. Obvezna je predhodna najava.

 

Mozartovi dnevi

V Polhograjski graščini bo Kulturno društvo Serafin pripravilo Festival ljubiteljev klasične glasbe: 29. maja od 17. do 20. ure. To bodo že 175. Mozartovi družinski dnevi.

 

Vabljeni!

 

Polhograjska graščina

T: 031 776 259
E: info@grad-polhovgradec.si

www.grad-polhovgradec.si

 

Pripravile: Ana Oblak, Ajda Kozjek, Nina Slana

 

 

 

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.