Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Ponoči bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, proti jutru lahko v alpskih dolinah nastane megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, v zatišnih legah okoli 3 stopinje C.
10°C | 15°C
torek, 25.10.2016
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Branko, novomašnik, bod' pozravljen!


SOSED SOSEDU

| |
01.08.2013      11:28
A A

Branko, novomašnik, bod' pozravljen!


Polhov Gradec, 7. julij – Za župnijo in njeno občestvo verjetno ni večjega praznika, kot je nova maša. V duhovniški stan v »naših« krajih je stopil Branko Setnikar, ki se je s starši preselil na Setnik pri Polhovem Gradcu šele v zadnjem času, ko je bil bogoslovnem semenišču in obiskoval teološko fakulteto.


Deli:

Novo mašo je bral v župnijski cerkvi Marijinega rojstva v Polhovem Gradcu, kjer ga je, po besedah spletne strani župnije Polhov Gradec pričakala taka množica ljudi, kot jih »… v naši cerkvi že desetletja ne pomnimo.« Ker je bila cerkev zanje premajhna, so pripravili prenos dogajanja na videoplatnu na prostem. Po zaključku slovesne maše je novomašnik vse goste povabil na kosilo v halo podjetja Schwarzmann.

Brankovo novomašno geslo je: »Srce govori srcu.«. Razlago gesla podaja z besedami papeža Benedikta XVI.: »Ni pravega spoznanja brez ljubezni, brez notranjega odnosa, brez globokega sprejemanja drugega. Pastir se ne more zadovoljiti s tem, da pozna imena in datume. Svoje ovce mora poznati tudi s srcem.«

Ponovitev nove maše Branka Setnikarja je bila 28. julija v župnijski cerkvi v Štepanji vasi, kjer je deloval kot bogoslovec. Več v Našem časopisu.

 

Gašper Tominc, foto: sencur.net

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 441
Izšla: 26.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2016
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.