Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 16h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

300 let Marije v Leščevju


SOSED SOSEDU

| |
19.05.2016      16:58
A A

300 let Marije v Leščevju


»Takšnega vrhunskega petja ta kraj v tisočletni zgodovini še ni slišal. Predstavljam si, da nam bo tako lepo kot nocoj nekoč v nebesih,« je ob zaključku koncerta Slovenskega okteta, ki je bil v petek, 6. maja, v dobrovski cerkvi dejal župnik Alojzij Golob.


Deli:

Na zaključno slovesno sveto mašo, ki jo bo 12. junija ob 16. uri daroval ljubljanski nadškof Stanislav Zore, se v župniji pripravljajo z glasbenimi večeri. Uvodni večer je pripadel Slovenskemu oktetu, ki je z izborom in izvedbo Marijinih in domovinskih pesmi navdušil poslušalce, da so ga »spustili« šele po treh podaljških. Zahvalo v obliki monografije cerkve Marije v Leščevju je župnik Golob pospremil z besedami: »Izbrali ste najlepše pesmi za našo domovino, da bi v nas zrasel ponos, ljubezen do naše domovine in do vseh, ki so padli v teh krajih, še posebej na tem našem dobrovskem-polhograjskem področju. Iz srca se vam zahvaljujem.« Uvodni koncert je še odzvanjal v glavah, ko je sledil naslednji petek, naslednji glasbeni dogodek z naslovom Večer fantovskega petja, ki so ga sooblikovali Oktet Zven iz Črnuč, Fantje na vasi iz Zagorja in domači zasedbi kvartet Bitenc ter Fantovski pevski zbor Dobrova. Program Marijinih, domoljubnih in ljubezenskih pesmi je povezoval moderator večera Matjaž Dolinar, ki je koncert hudomušno povzel z besedami: »Glas Slovenskega okteta je res glas nebes, na postajah na poti do tja pa boste lahko poslušali nas.« Z verzom stare ljudske pesmi, "in prav lepo je zapela od Marije Dobrovske", se je na koncu v eno povezalo poslušalce in nastopajoče za zaključno pesem Oj, Triglav, moj dom.

Petkovi večeri bodo do slovesne svete maše ob praznovanju 300 let cerkve Marije v Leščevju prinašali petje, ples, molitev, premišljevanje, pogovor ... skratka druženje v cerkvi ali Alojzijevem domu (župnijski dom, poimenovan po krajanu, kardinalu Alojziju Ambrožiču).  Z večerom z argentinskimi Slovenci, ki bo 20. maja, o katerem boste lahko več prebrali v prihodnji številki časopisa, pa se začenjajo dogodki na novem pokritem zunanjem prizorišču, ki predstavlja veliko pridobitev za župnijo in kraj. Za zaključno slovesnost nam prenovljen 45-članski župnijski zbor pod taktirko Boruta Dolinarja pripravlja poseben program redko izvajanih pesmi. 


Župnija Dobrova

KONCERTI

Koncert: Večer z Marijo s pesmijo in procesijo z lučkami; petek, 27. maja, ob 20.30.
Koncert: Ko glasba zazveni, Ansambel bitenc, Čuki, Ivan Hudnik; petek, 3. junija ob 20.30.
Koncert: Godba Dobrova - Polhov Gradec; sobota, 11. junija, ob 20.30.
Zaključna slovesnost z nadškofom Zoretom; nedelja, 12. junija, ob 16. uri.
Prireditve bodo v lepem vremenu v avditoriju župnije Dobrova in farni cerkvi na Dobrovi. V primeru slabega vremena bodo v župnijskem domu na Dobrovi.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.