Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Danes bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo večinoma oblačno, predvsem v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, v vzhodnih krajih do okoli 22 stopinj C.
13°C | 17°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 14°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
5°C | 15°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Novinarji OŠ Polhov Gradec obiskali Radio ......


OSNOVNA ŠOLA

| |
13.04.2016      7:53
A A

Novinarji OŠ Polhov Gradec obiskali Radio EkspresDeli:

Končno je napočila sreda, 30. marec, ko smo se novinarke in novinarji šolskega radia in šolskega časopisa Brihtne glav'ce odpravili v prostore Radia Ekspres. Na avtobusni postaji v Stegnah nas je počakal gospod Sotlar in nas pospremil do studia. To je ljubljanski radio, ki pokriva celo Ljubljano in okolico. Najraje predvajajo glasbo iz 80. in 90. let 20. stoletja, kar pa ne pomeni, da ne predvajajo tudi najsodobnejših uspešnic. Zelo prijazno so nas sprejeli in naslednji dve uri nas je gospod Grega Murn, ki je na Radiu Ekspres kreativni producent, potrpežljivo vodil po radijski postaji. Preden smo odšli na ogled, nam je gospod Murn povedal, kako delajo, pripravljajo prispevke, kje predvajajo glasbo, kako in po kakšnem vrstnem redu ... Njihov radio ima okoli petindvajset tisoč poslušalcev in s tem so zelo zadovoljni, ker ne pokrivajo celotne Slovenije. Radio Ekspres pa se lahko pohvali še s tem, da je velika zvezda Radia 1 – Denis Avdič – začel kariero radijskega moderatorja prav pri njih. Ko je bila naša radovednost vsaj za silo potešena, je sledil ogled radijskih prostorov. Najprej smo si ogledali manjši studio, kjer snemajo oddaje, telefonske pogovore ... Zraven je še ena manjša soba, ki ji rečejo produkcijska soba. Nato smo se odpravili v večjo sobo – glavni studio, kjer snemajo oddaje v živo. Imeli smo priložnost prisluhniti oddajanju v živo, nekateri pa smo lahko tudi posneli kratek intervju o zeleni prestolnici Evrope – Ljubljani. Vsi smo bili zelo navdušeni, saj je za večino od nas bilo to nekaj popolnoma novega. Nato smo si izmenjali še nekaj informacij, se slikali in polni napotkov odšli. Obisk radia je bila zelo dobra popotnica, tudi za razmišljanje o možnem poklicu, ki mora biti zelo zanimiv, predvsem pa nikoli dolgočasen. Še enkrat se zahvaljujemo prijazni ekipi Radia Ekspres za prijazno, zanimivo in poučno vodenje in pa seveda gospodu Žigi Sotlerju, ki je poskrbel, da je do tega dogodka sploh prišlo.

Brina Sušnik, Martin Setnikar in Ana Malovrh

 

 

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
02.11. - 04.11.2016 | Šole in vrtci
Počitniške delavnice v Muzeju pošte in telekomunikacij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.