Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Danes bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo večinoma oblačno, predvsem v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, v vzhodnih krajih do okoli 22 stopinj C.
13°C | 17°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 14°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
5°C | 15°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Na POŠ Šentjošt so spoznavali kulturno ......


ŠOLSTVO

| |
18.11.2015      11:22
A A

Na POŠ Šentjošt so spoznavali kulturno dediščino


V okviru projekta Dnevi evropske kulturne dediščine so na Podružnični osnovni šoli Šentjošt otroci spoznavali življenje nekoč.


Gospod Janez Cankar nam je o uporabi starih predmetov povedal veliko zanimivega.
Gospod Janez Cankar nam je o uporabi starih predmetov povedal veliko zanimivega.
Deli:

Del projekta smo namenili raziskovanju opravil, ki so bila potrebna za pridobivanje vsakdanjih potrebščin in hrane, npr. setev, žetev in mlatev žita, priprava volnenih in lanenih izdelkov ter košnja, spravilo sena, ličkanje ipd. Naš cilj je bil predvsem ozavestiti dejstvo, da so ljudje večino potrebnih stvari in hrane pridelali doma. Raziskovanje preteklosti kraja smo pričeli z anketami. Otroci so jih izpolnili s pomočjo starih staršev. V šolo smo na pogovor povabili Bredo in Matijo Kavčiča, ki sta nam pripovedovala o življenju v času njunega otroštva ter o Šentjoštu v preteklosti. Z namenom začutiti delo v preteklosti smo zbirali stare predmete, ki so jih otroci prinesli v šolo, predstavili sošolcem in oblikovali šolsko razstavo starih predmetov. Dogajanje smo sklenili 14. oktobra 2015, ko smo pripravili različne delavnice za otroke v šoli in vrtcu. Povabili smo tudi Janeza Cankarja, ki je s seboj prinesel in predstavil zanimive stare predmete. Želeli bi se zahvaliti vsem, ki so pomagali dopolniti našo šolsko razstavo s starimi predmeti in vsem, ki so si vzeli čas in izpolnili anketo. Hvala Bredi in Matiji Kavčiču, ki sta nas na slikovit način in s prijetnim pogovorom popeljala v čas njunega otroštva ter odkrila tančice preteklosti. Hvala Janezu Cankarju za čas in pripravljenost deliti svoje znanje z otroki v naši šoli in vrtcu. Hvala družinama Klančar in Keršič ter gospe Zofki Skvarča za zanimiv in poučen posnetek o pripravi hruškovega močnika ter za posredovanje avdioposnetka ljudskega petja v Šentjoštu. V okviru projekta smo izvedeli veliko novega o preteklosti, predvsem pa ozavestili pomen kulturne dediščine ter spoštovanje do tedanjega življenja.

Sonja Alič

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
02.11. - 04.11.2016 | Šole in vrtci
Počitniške delavnice v Muzeju pošte in telekomunikacij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.