Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

pretežno oblačno
Popoldne bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo večinoma oblačno in ponekod megleno, predvsem v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, v vzhodnih krajih do okoli 22 stopinj C.
13°C | 17°C
četrtek, 27.10.2016
10°C | 15°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 15°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Mini planinski tabor v koči na planini Pri ......


ŠOLSTVO

| |
11.10.2016      8:43
A A

Mini planinski tabor v koči na planini Pri jezeru


Zadnji vikend v septembru smo mladi planinci planinskega krožka OŠ Polhov Gradec preživeli na planinskem taboru v koči na planini Pri jezeru.


Deli:

V petek popoldne se je osem zagnanih planincev in nekaj staršev zbralo na avtobusni postaji v Polhovem Gradcu, od koder smo se z avtomobili odpeljali na naše izhodišče – planino Blato. Tabor je vodila mentorica in vodnica Barbara Rednak Robič, spremljevalca in nepogrešljiva pomočnika pa sva bila Herman Rednak in Simona Planinc. Skupaj z mrakom smo pripešačili do koče na planini Pri jezeru. Ker je bil za nami že dolg dan, smo kar hitro odšli spat. Za vse otroke je bilo to prav posebno doživetje, saj še nihče ni spal v planinski koči. Kot je v gorah navada, smo tudi mi zgodaj vstali in se že ob osmi uri odpravili na planinsko turo. Pot nas je vodila mimo planin Dedno polje in Ovčarija, čez Prode do koče pri Triglavskih jezerih. Tam smo si privoščili malo daljši počitek in malico. Ne smem pozabiti povedati, da smo celo pot uživali v prelepi jesenski naravi, slikovitih razgledih in svežem zraku, kot je v svojih vtisih napisala ena izmed mladih planink. Seveda se nazaj nismo vračali po isti poti, ampak smo si pot malce otežili, kajti od koče pri Triglavskih jezerih smo se povzpeli čez Štapce in najbolj zagnani še na Tičarico. Med nami sta bila tudi dva predšolska planinčka, ki ju moram prav posebej pohvaliti. Vse poti sta prehodila sama, pa še jima je ostalo malo energije. Ob povratku smo se ustavili na planini Ovčariji, kjer smo obiskali naše sokrajane iz Polhovega Gradca. Tudi na planini Viševnik smo malo posedeli in se odpočili ob zvokih harmonike. Kar precej utrujeni smo se ob petih popoldne vrnili v našo kočo na planini Pri jezeru. Večer je ob pogovoru, družabnih igrah in pripravljanju nahrbtnika za naslednji dan  hitro minil. V nedeljo zjutraj smo pospravili vse svoje stvari in se poslovili od prijaznega osebja koče. Pot nas je vodila spet na planino Blato. Od tam smo se z avtomobili odpeljali v dolino in si ogledali še korita Mostnice in Hudičev most. Videli smo številne tolmune, brzice in slapiče. Naj vam zaupam, da se v koritih skriva tudi slonček. Ko boste v tistih koncih, ga poiščite tudi vi – mi smo ga našli. Ob koncu nedeljskega dopoldneva smo se poslovili in se odpeljali vsak proti svojemu domu. Bili smo polni energije, ki ti jo dajo le gore, spletli smo nova prijateljstva in zagotovo se bomo na planinskih pohodih še videli in skupaj uživali.

 

Mentorica planinske skupine: Simona Planinc

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
02.11. - 04.11.2016 | Šole in vrtci
Počitniške delavnice v Muzeju pošte in telekomunikacij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.