Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

oblačno
Popoldne bo v zahodni in osrednji Sloveniji zmerno do pretežno oblačno, na vzhodu pa delno jasno. Ponekod na zahodu je možen občasen rahel dež. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17 stopinj C.
6°C | 12°C
torek, 25.04.2017
10°C | 19°C
sreda, 26.04.2017
10°C | 18°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
8°C | 13°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Dan varnosti na POŠ Črni Vrh


ŠOLSTVO

| |
12.06.2015      8:47
A A

Dan varnosti na POŠ Črni Vrh


Z gasilci smo 15. maja v popoldanskem času izvedli vajo evakuacije iz šole ob morebitnem potresu.


Deli:

V vaji je sodelovalo 55 gasilcev iz prostovoljnih gasilskih društev Črni Vrh, Zalog, Polhov Gradec, Dvor in Poljane.

Pred vajo smo z učenci po oddelkih govorili o potresih kot naravnih nesrečah, ki jih ne moremo napovedati. Poudarili smo, kaj je pomembno vedeti o njih in storiti, če do kakšnega pride. V vsaki učilnici smo poiskali najvarnejše mesto in izpostavili elemente, ki bi se jim morali izogniti. Ogledali smo si tudi kratek film, ki ga je pripravila slovenska uprava za zaščito in reševanje, mlajšim učencem predstavili knjižico Ježek Snežek in potres, izpeljali smo kviz in tako preverili ter utrdili naučeno. Nato pa nas je med delom zmotila sirena. Prišlo je do potresa, v šoli so ostali ujeti vsi učenci in učiteljici. Po potresu je prišlo tudi do požara v kotlovnici in kuhinji šole. Gasilsko društvo se je lotilo reševanja ob pomoči sosednjih gasilskih društev. Ker je bil vstop v šolo zaradi požara onemogočen, so ujete reševali z lestvami skozi okna. Trije učenci so bili v učilnici v drugem nadstropju, pet učencev in učiteljica v prvem nadstropju in osem učencev z učiteljico v telovadnici. Vse so uspešno rešili, zunaj so gasilci oskrbeli najnujnejše poškodbe in počakali reševalce. Kljub temu da smo vedeli, da je to le vaja, so bili občutki ob reševanju iz šole kar vznemirljivi. Ni pa bilo med učenci zaznati panike in to je najpomembnejše. Upamo sicer, da do take nesreče ne bo prišlo, smo pa po tej vaji na podobne dogodke bolje pripravljeni.  

Radi bi se zahvalili vsem sodelujočim gasilcem za profesionalno izvedeno vajo in nadvse prijazen ter topel odnos do učencev.

 

Simona Planinc

Fotografije: Milka Kožuh
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.