Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 09.12.2016

jasno
Ponoči bo deloma jasno. Ponekod po nižinah ter ob morju bo megleno. V višje ležečih krajih se bo krepil zahodni veter, ki pa bo le redkokje segel do nižin. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do 0, ob morju okoli 4 stopinje C.
-3°C | 6°C
sobota, 10.12.2016
-5°C | 7°C
nedelja, 11.12.2016
-2°C | 8°C
ponedeljek, 12.12.2016
0°C | 5°C
torek, 13.12.2016
-2°C | 1°C
Opozorila
Četrtek, 8.12.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Dan varnosti na POŠ Črni Vrh


ŠOLSTVO

| |
12.06.2015      8:47
A A

Dan varnosti na POŠ Črni Vrh


Z gasilci smo 15. maja v popoldanskem času izvedli vajo evakuacije iz šole ob morebitnem potresu.


Deli:

V vaji je sodelovalo 55 gasilcev iz prostovoljnih gasilskih društev Črni Vrh, Zalog, Polhov Gradec, Dvor in Poljane.

Pred vajo smo z učenci po oddelkih govorili o potresih kot naravnih nesrečah, ki jih ne moremo napovedati. Poudarili smo, kaj je pomembno vedeti o njih in storiti, če do kakšnega pride. V vsaki učilnici smo poiskali najvarnejše mesto in izpostavili elemente, ki bi se jim morali izogniti. Ogledali smo si tudi kratek film, ki ga je pripravila slovenska uprava za zaščito in reševanje, mlajšim učencem predstavili knjižico Ježek Snežek in potres, izpeljali smo kviz in tako preverili ter utrdili naučeno. Nato pa nas je med delom zmotila sirena. Prišlo je do potresa, v šoli so ostali ujeti vsi učenci in učiteljici. Po potresu je prišlo tudi do požara v kotlovnici in kuhinji šole. Gasilsko društvo se je lotilo reševanja ob pomoči sosednjih gasilskih društev. Ker je bil vstop v šolo zaradi požara onemogočen, so ujete reševali z lestvami skozi okna. Trije učenci so bili v učilnici v drugem nadstropju, pet učencev in učiteljica v prvem nadstropju in osem učencev z učiteljico v telovadnici. Vse so uspešno rešili, zunaj so gasilci oskrbeli najnujnejše poškodbe in počakali reševalce. Kljub temu da smo vedeli, da je to le vaja, so bili občutki ob reševanju iz šole kar vznemirljivi. Ni pa bilo med učenci zaznati panike in to je najpomembnejše. Upamo sicer, da do take nesreče ne bo prišlo, smo pa po tej vaji na podobne dogodke bolje pripravljeni.  

Radi bi se zahvalili vsem sodelujočim gasilcem za profesionalno izvedeno vajo in nadvse prijazen ter topel odnos do učencev.

 

Simona Planinc

Fotografije: Milka Kožuh

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 443/2
Izšla: 28.11.2016

Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.