Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Jugozahodni veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
9°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 13h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Profesionalna gozdarska oprema pr' Ferjan...


NOVICE

| |
25.06.2014      12:42
A A

Profesionalna gozdarska oprema pr' Ferjan


Stane in Marinka Košir sta zelo napredna kmeta, njuna ekološka kmetija pr' Ferjan na Brišah je bila že večkrat predstavljena javnosti – že leta 2008 zaradi sončne elektrarne na strehi z močjo 62 kW, pa zaradi proizvodnje lesne biomase (sekancev) za toplarno Ljubljana in tudi pomoči slovenski vojski pri odstranjevanju posledic žleda.


Deli:

Na dvorišču pa je novost zgledno urejen čebelnjak s 24-imi panji in lepo poslikanimi panjskimi končnicami, ki jih je poslikala ga. Jurček iz Zaklanca! Veselje do čebel je predvsem na strani Marinke – v čebelnjaku je uredila ležišče, da med počitkom vdihuješ aerosol iz panjev čebel, kar zelo blagodejno vpliva na kožo, dihala in živce - apiterapija je v Nemčiji priznana in priljubljena »domača lekarna«. Čebelarsko društvo Dolomiti je januarja  letos podelilo Marinki Košir odlikovanje z redom Antona Janše tretje stopnje za posebne zasluge za dvig slovenskega čebelarstva.

V soboto, 21. junija, na najdaljši dan v letu, sta na svoji veliki kmetiji gostila podjetje TPGozd iz Ljubljane in njihove velike stroje za profesionalno obdelavo lesa. Nizkocenovnih izdelkov tu nismo videli, so pa v teoriji in praksi predstavili nakladalne prikolice z žerjavi, nekaj vrst drobilnikov lesa, pa rezalne glave, ki se montirajo na manjši bager in odščipnejo manjše drevje … Razstavili so tudi več vrst motork, vitlov in delovnih zaščitnih oblek. Organizirali so nagradno igro, v kateri se je več kot 200 obiskovalcev potegovalo za glavno nagrado, protivrezne hlače v vrednosti 70 evrov, in nekaj manjših nagrad. Iz velikega plinskega kotla pa je dišalo kot na veselici. Poleg hrane so poskrbeli tudi za srečelov in seveda glasbo – kadar niso bili zvočniki uporabljeni za razlago delovanja posameznih hidravličnih strojev, o katerih lahko sicer mali slovenski kmet večinoma le sanja ... Ampak sanj nam ne morejo vzeti, mar ne?

Več informacij dobite na naslovu www.tpgozd.si in tel. številki 040 375 512.

 

Sebastjan Vehar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.