Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.03.2017

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, ponekod bo še več oblačnosti. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 18, na Primorskem do 21 stopinj C.
6°C | 18°C
nedelja, 26.03.2017
4°C | 13°C
ponedeljek, 27.03.2017
-1°C | 16°C
torek, 28.03.2017
0°C | 21°C
sreda, 29.03.2017
3°C | 23°C
Opozorila
Sobota, 25.3.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Predstavitev srednjih šol v Polhovem Gradcu


NOVICE

| |
27.11.2014      12:53
A A

Predstavitev srednjih šol v Polhovem Gradcu


Čas odločitve o nadaljevanju šolanja in izbire poklicne poti se za učence 9. razreda hitro bliža in v želji, da bi mladim pomagale k premišljeni odločitvi, podprti z dovolj informacijami, so se osnovne šole Brezovica, Dobrova, Polhov Gradec, Log - Dragomer in Horjul povezale pri organizaciji obsežne predstavitve najbolj zanimivih in dostopnih srednjih šol.


Gimnazija Vič s Tržaške ceste v Ljubljani je prinesla s seboj model podmornice Calypso, ki so jo dijaki v nekajkrat večji obliki izdelali iz najsodobnejših ogljikovih vlaken, opremili z dvema elektromotorjema in je sposobna analizirati vodo na samem dnu Jadranskega morja (http://calypsoproject.co).
Gimnazija Vič s Tržaške ceste v Ljubljani je prinesla s seboj model podmornice Calypso, ki so jo dijaki v nekajkrat večj...
Deli:

V torek, 18. novembra, se je od 17. do 19. ure v prostorih Osnovne šole Polhov Gradec odvijala predstavitev v sejemski obliki; predstavniki kar 31 srednjih šol iz Ljubljane, Postojne, Kranja, Škofje Loke, Portoroža in Pirana so predstavili značilnosti in posebnosti svoje šole v avli, mali telovadnici in številnih razredih – z lastnimi materiali, transparenti in tudi praktičnimi izdelki, poskusi ali pa kar z motorno žago … Prireditev ni pritegnila le učencev, vabilu se je odzvalo veliko staršev otrok, ki so dogajanje pridno beležili s svinčniki in fotoaparati.

Prvotna ideja za izvedbo poklicne tržnice je nastala na OŠ Horjul. Svetovalna delavka OŠ Polhov Gradec, ga. Albina Jerman Slabe, tudi vodja aktiva obljubljanske regije, pa je želela zamisel nadgraditi, zato so se povezale svetovalne delavke iz osnovnih šol Brezovica, Dobrova, Horjul in Polhov Gradec ter si z ekipnim delom zastavile skupni projekt. Lani je bila na OŠ Horjul prva poklicna tržnica, letos se jim je pri organizaciji druge pridružila še OŠ Log - Dragomer. Povabilu na poklicno tržnico pa se je odzvalo tudi nekaj več srednjih šol. Želimo si lahko le, da bi neumorne svetovalke nadaljevale svoje nadstandardno delo in bi tržnica poklicev v takšni izvedbi postala tradicionalna prireditev.

 

Sebastjan Vehar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 446
Izšla: 27.02.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.