Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 7 stopinj C.
3°C | 18°C
torek, 01.05.2017
6°C | 21°C
sreda, 02.05.2017
9°C | 20°C
četrtek, 03.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Posek okoli gostilne Pograjski dom


NOVICE

| |
18.11.2016      11:06
A A

Posek okoli gostilne Pograjski domNa razglednici, stari preko 30 let, je videti Pograjski dom precej drugače; z drevjem na sprednjem dvorišču, brez planinske table in okrasne skale pred vhodom, z leseno ograjo balkona in seveda brez prizidka na zadnji strani.
Na razglednici, stari preko 30 let, je videti Pograjski dom precej drugače; z drevjem na sprednjem dvorišču, brez planin...
Deli:

Gostilna Pograjski dom je pod vodstvom novega najemnika Tihomirja, rojenega Dalmatinca, v pogonu od januarja dalje. V poslovnem partnerstvu z domačim podjetnikom sta dokazala, da vsak »pes v španoviji ne crkne«, po uspešni vzreji polžev na Babni gori sta zapregla skupne vajeti tudi v gostinstvu, za kar smo jima domačini in turisti gotovo hvaležni. Ampak vseeno so padale glave … Pri tem mislim na drevesa, saj so delavci posekali preko dvajset smrek različnih velikosti. Seveda je sedaj pokrajina okoli gostilne Pograjski dom in tudi prireditvenega prostora povsem spremenjena, odprta in gola, zelena trava pa je posejana z ranami v obliki spodrezanih štorov – a tako ne bo dolgo. Posek smrekovine zaradi  napada lubadarja je bil sicer strokovno določen in označen na drevju s strani revirnega gozdarja, a taka pokrajina kar kliče po ureditvi in zasaditvi novih okrasnih dreves ali grmovja …  
Občina Dobrova - Polhov Gradec bo po tem nujnem sanitarnem poseku v kratkem odstranila tudi preostale štore in kandidirala za sredstva za celostno ureditev teh površin, ki jih je že pred leti odkupila od denacionalizacijskih upravičencev in jih namenila rekreacijsko-gostinski dejavnosti – pohvalno! Prav tako so skupaj z evropskimi sredstvi uredili asfaltirano parkirišče, javno razsvetljavo, dovozno pot  in otroško igrišče, viseči most za pešce preko reke Božne pa žal ni šel skozi mline birokracije zaradi nestrinjanja lastnika parcel; že postavljene table ob cesti, ki usmerjajo planince na Grmado, so tako spremenili v smerokaze za parkirišča za planince. In čeprav TD Polhov Gradec kot edini lastnik gostilne ni bil obveščen o poseku na sosednjih parcelah, jih situacija ne skrbi, saj zaupajo občini, ki se je doslej izkazala kot skrben gospodar in lastnik površin goloseka ob dovozni cesti, ki bo ta predel uredila načrtno in strokovno. Takega mnenja je tudi najemnik gostilne, tako da so do pomladi, ko se bo urejanje predvidoma začelo, dobrodošli tudi vsi predlogi naših bralcev!

Sebastjan Vehar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.