Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Ponoči bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 stopinj C.
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
10°C | 14°C
petek, 28.10.2016
4°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
20°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Po stričevih stopinjah


VERSKE

| |
08.12.2012      19:00
A A

Po stričevih stopinjah


Polhov Gradec, 25. november – Župnija Polhov Gradec je zares živa župnija, to potrjujejo dogodki, kakršen je tudi ta – podelitev misijonskega križa Blažu Krmelju, ki je v začetku decembra za tri leta kot laiški misijonar odšel na Madagaskar.


Podelitev misijonskega križa Blažu Krmelju, ki odhaja na Madagaskar.
Podelitev misijonskega križa Blažu Krmelju, ki odhaja na Madagaskar.
Deli:

Madagaskar – otoška dežela, kjer ljudje ne poznajo letnih časov, ure, zamujanja, dežela neštetih kontrastov: suhe in deževne dobe, ko strašijo cikloni; zanimivih lemurjev in nezaželenih komarjev, ki prenašajo malarijo; številnih palm in prostranih teras riža, ki Malgašem pomeni vsakodnevna hrana, a vendar ga pridelajo premalo za 22 milijonov tamkajšnjih prebivalcev, kajti ta Rdeči otok je svetu znan tudi po veliki revščini.

Mar je triindvajsetletnega Blaža nagovorila eksotična narava ali drugačnost kulture in običajev? »Nič od tega.« Blaž Krmelj je iskal in raziskoval globlje. »Z nasmehom sem se odzval na Njegov klic«, pravi sam in dodaja, da se je že vse od malega navduševal nad pripovedovanjem zgodb z misijona strica Janeza Krmelja, ki na Madagaskarju že vsa leta opravlja svoj misijonarski poklic. Na misijonu ga je pred leti obiskal tudi nečak Blaž, ki mu je pomagal pri vsakodnevnem delu; igranju in učenju otrok, popravljanju in izgradnji cest, bolnišnic, šol in druge infrastrukture. Po vrnitvi se je pri Blažu nekaj spremenilo. Ta življenjska odločitev je v njem klila nekaj let, presenetila pa je mnoge, tudi starše in prijatelje. Odločitev, ki je sprva zvenela kot šala, je danes jasna in preudarna. V začetku decembra vsaj za tri leta zapušča rodno Slovenijo in odhaja k stricu Janezu na misijon Ampitafa. Tu bo kot laiški misijonar nadaljeval njegovo delo. Sicer pa bo, poleg širjenja krščanskega nauka, njegova primarna naloga delo v tamkajšnjem laboratoriju, kjer bo svoje znanje, pridobljeno na biotehniški fakulteti, udejanjal še v praksi.

Veselje po spoznavanju tega konca sveta in ljudi, predvsem pa želja po pomoči tamkajšnjim ljudem, je pri Blažu rastla iz dneva v dan. Veselil pa se je tudi sprejetja misijonskega križa, ki ga mu je v nedeljo, 25. novembra podelil nadškof msgr. dr. Antona Stresa. Slovesnosti v domači, lepo okrašeni cerkvi, so prisostvovali številni duhovniki, diakoni, narodne noše, ministranti, sodelavci skupine Sled, otroški zbor ter polna cerkev župljanov, ki so se veselili skupaj z mladim misijonarjem. S svojo prisotnostjo so župljani pokazali, da mladega misijonarja pri njegovi odločitvi podpirajo. Tako je ta oddaljeni otok Madagaskar le še okrepil povezanost z župnijo Polhov Gradec.

 

Nadja Prosen Verbič

Priloge:
MS Office Word 2003
blazkrmelj_nc.doc
7378_blazkrmelj_nc.doc (35 KB)

Prenesi vse
Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
02.11. - 04.11.2016 | Šole in vrtci
Počitniške delavnice v Muzeju pošte in telekomunikacij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.