Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 31.03.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju okoli 8 stopinj C.
6°C | 24°C
sobota, 01.04.2017
4°C | 23°C
nedelja, 02.04.2017
5°C | 23°C
ponedeljek, 03.04.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Sreda, 29.3.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
24°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Parkirišče Dobrova zaradi varnosti zaprto


NOVICE

| |
20.03.2017      8:24
A A

Parkirišče Dobrova zaradi varnosti zaprtoDeli:

Na veliko nezadovoljstvo lokalov ob glavni cesti sredi Dobrove in pa tudi dejstvu, da je lastnik kombija, ki prodaja sadje in zelenjavo, celo nagradil lastnika zemljišča za vsakodnevno in celodnevno parkiranje, sem raziskal ozadje postavitve belih količkov. Postavljeni so v medsebojni oddaljenosti dva metra, tako da kaj večjega od motornega kolesa se ne izmuzne mimo. Direkcija RS za infrastrukturo je odgovorila takole, citat: »…zaradi zagotavljanja prometne varnosti vseh udeležencev v prometu se je možnost parkiranja na makadamskem platoju omejila s postavitvijo smernikov, saj se je s parkiranjem vozil ob cesti kot tudi z izvozi na cesto ogrožala prometno varnost vseh udeležencev in uporabnikov ceste. Raba prostora v varovalnem pasu državne regionalne ceste je omejena in izvajanje kakršnih koli del ali posegov v tem pasu je dovoljeno samo s soglasjem Direkcije RS za infrastrukturo.«

Sedaj je morda edina možnost da, da se odkupi nezazidljivo zemljišče ob cesti in uredi pravo parkirišče, kar pa tudi ni enostavno, terja spremembo namembnosti,  saj so kmetijska zemljišča zaščitena kot kočevski medvedi… Vendarle je parkirišč je na tem mestu odločno premalo, saj na razdalji  60 m stoji pet lokalov in še trgovina.


Sebastjan Vehar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.