Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-4°C | 1°C
petek, 20.01.2017
-8°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-4°C
1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Vabilo na delavnice Zdravje na vsakem koraku


OBČINSKE, OBVESTILA

| |
27.10.2015      12:42
A A

Vabilo na delavnice Zdravje na vsakem korakuDeli:

Delavnice bodo potekale ob četrtkih, in sicer izmenično – enkrat na Dobrovi, drugič v Polhovem Gradcu ob 18. uri. 


5. 11., Športna dvorana Dobrova: Učinkovita uporaba industrijske konoplje za izboljšanje počutja

(Mateja in Tomaž s kmetije pri Tonijevih, Škofljica)
Industrijska konoplja je vse bolj poznana rastlina, katere lastnosti so izjemne. Uporabna je celotna rastlina, predvsem za izboljšanje počutja, pa tudi za druge namene. Izdelki iz konoplje so odličen naravni vir za zdravje pomembnih snovi. So zelo kvalitetni dodatki k uravnoteženi prehrani, ki poskrbijo, da procesi v našem telesu delujejo optimalno. Izkušnje kažejo, da konopljini proteini, vlaknine in olje dobro vplivajo na urejanje prebave, izboljšanje imunosti in pomagajo pri srčno-žilnih obolenjih. Del predavanja bo tudi degustacija, prejeli boste
letake ter liste z okusnimi recepti za prigrizke, ki jih bomo preizkusili.

 

12. 11., Športna dvorana Polhov Gradec: Praktičen prikaz zdrave priprave hrane in pokušina
(Jakob Polajžer)
Kuhar Jaka je za vas pripravil odlične recepte in praktične nasvete za pripravo jedi. Teorijo vam bo v praksi prikazal s kančkom humorja. Predstavil vam bo, kako na zdrav način in hitro pripraviti preproste jedi, ki vas bodo očarale z neverjetnimi okusi!

 

19. 11., Športna dvorana Dobrova: Izdelovanje cvetlic iz krep papirja
(Anica Tomšič)
Izdelovanje papirnatih rož je veščina oblikovanja različnih vrst papirja v dovršeno izdelane predmete, ki posnemajo naravno podobo rož in rastlinja ter se uporabljajo ob različnih priložnostih. Na ustvarjalni delavnici si boste lahko
ogledali in se naučili izdelave čudovitega cvetja, ki ne oveni. Z njim boste lahko popestrili svoj dom v vsakem letnem času in za vsako priložnost ter nadgrajevali znanje in skriti talent. Obiskovalce delavnice prosimo, da s seboj prinesejo navadne škarje in škarje za rezanje žice.

 

26. 11., Športna dvorana Polhov Gradec: Pomen beljakovin za naše zdravje
(Ida Lah, Bioresonančna praksa)
Na predavanju bomo spoznali pomen beljakovin za naše zdravje. Kakšna vlogo imajo za zdravo kožo in lase? Kakšna je povezava le teh z nespečnostjo? Vse več raziskav povezuje pomanjkanje esencialnih aminokislin tudi s problemi osteoporoze, povišanega holesterola, diabetesa, prekomerne teže, menopavze in še bi lahko naštevali. Seveda bo beseda tekla tudi o tem, po katerih živilih posegati, da dobimo optimalen vir aminokislin, tudi kako v prehrano vključiti več stročnic. Za zaključek ne bo manjkala niti degustacija.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 444
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.