Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno, ponekod še pretežno oblačno in po nekaterih nižinah zjutraj megleno. Na Primorskem bo proti jutru zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, v Gornjesavski dolini okoli 0 stopinj C.
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 19°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 18°C
sreda, 03.05.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Nordijski pohod po Logarski dolini


DOGODKI

| |
15.07.2015      8:44
A A

Nordijski pohod po Logarski dolini


Člani društva upokojencev Dobrova iz sekcije Nordijska hoja smo letos začeli s pohodi 19. marca in nadaljevali vsak četrtek. Obiskali smo različne kraje naše občine in tudi sosednjih občin nismo pozabili. Ob zaključku prvega polletja (julij in avgust imamo prost zaradi vročine) smo se 26. junija odpravili v Logarsko dolino.


Deli:

Prvič smo se ustavili v Gornjegradu, na jutranji kavi pri Jušku. Pot smo nadaljevali ob reki Savinji skozi vasi Ljubno in Luče do Igle, kjer smo si ogledali presihajoči izvir. Na poti skozi Solčavo smo gledali vršace Kamniško-Savinjskih Alp in doline s samotnimi kmetijami, kot so Robanov kot, Matkov kot in Logarska dolina, ki se razprostira na dolžini 7 kilometrov. Z avtobusom smo se odpeljali do konca Logarske doline in si ogledali slap Rinka, ki je visok 90 metrov, od katerih je vidnih 72 metrov, ter Orlovo gnezdo. Po ogledu slapa pa smo se odpravili na dveurno nordijsko hojo navzdol po dobro označenih poteh Logarske doline. Z avtobusom smo nadaljevali pot na Olševo in se po solčavski panoramski cesti vozili vse do izvira železne – kisle vode, razgledne točke, in turistične kmetije Klemenšek. Po dobrem kosilu smo pot nadaljevali preko Pavlovičevega sedla (bivši mejni prehod) po avstrijski strani do ceste Pliberg–Železna Kapla ter zavili proti Jezerskemu, kjer smo imeli zadnji postanek z ogledom in sprehodom okoli jezera. Pohod sva organizirala vodja skupine za nordijsko hojo Tone Tomšič in pomočnik Vinko Kuder.

 

Za DU Dobrova

Tone Tomšič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 448
Izšla: 24.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.