Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.03.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21 stopinj C.
0°C | 21°C
sreda, 29.03.2017
3°C | 22°C
četrtek, 30.03.2017
6°C | 22°C
petek, 31.03.2017
7°C | 21°C
sobota, 01.04.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Torek, 28.3.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Regijsko preverjanje usposobljenosti ekip ......


OBČINSKE

| |
30.04.2014      15:23
A A

Regijsko preverjanje usposobljenosti ekip prve pomoči


V soboto, 7. junija 2014, bo z začetkom ob 8.30 v Polhovem Gradcu potekalo XIX. regijsko preverjanje usposobljenosti ekip prve pomoči, ki ga bo izvedla Uprava RS za zaščito in reševanje v sodelovanju z Rdečim križem Slovenije in Občino Dobrova - Polhov Gradec.


Deli:

Dogajanje bo potekalo v osrednjem delu Polhovega Gradca, od šole, kjer je predvideno glavno prizorišče, do delovnih točk, razporejenih po starem delu Polhovega Gradca in okolici graščine. Na predvidenih delovnih točkah bodo potekale simulacije najrazličnejših poškodb in nesreč, ekipe prve pomoči pa se bodo morale v danem trenutku znajti, kot bi se znašle v realnih okoliščinah.

Letos bo poudarek na tematiki voda in nevarnosti v povezavi z vodo. Predvidena je udeležba več kot 200 tekmovalcev iz občinskih enot civilne zaščite, gasilskih enot ter ekip RKS iz ljubljanske regije.

Namen preverjanja usposobljenosti ekip prve pomoči ni le obnavljanje teoretičnega in praktičnega znanja članov ekip, temveč tudi utrjevanje znanja za preprečevanje nesreč, predstavitev dela in poslanstva prve pomoči in civilne zaščite ter predstavitev sodobnih zaščitnih oz. reševalnih sredstev prebivalcem.  

Tekmovanje ne bo motilo tekočega prometa, prav tako ne drugih običajnih dejavnosti. Vse je usmerjeno v zlitje z vsakdanjim dogajanjem, saj je lahko tudi nesreča naš vsakdanji spremljevalec in moramo biti nanjo venomer pripravljeni. Več znanja, manj posledic.

Barve Občine Dobrova - Polhov Gradec sta na lanskem regijskem preverjanju zastopali dve domači ekipi, ekipa iz rednega sestava občinske civilne zaščite ter gasilska ekipa prve pomoči. Zelo dobro so nastopili in dokazali, da v primeru množičnih naravnih in drugih nesreč lahko računamo na njihovo pomoč.

To tekmovalno soboto, 7. junija 2014, pa bodo vzporedno organizirane tudi demonstracije prve pomoči poškodovanim v določenih situacijah, demonstracija uporabe defibrilatorja in zajemalnih nosil ter spremljajoče dejavnosti, kot je merjenje krvnega pritiska in krvnega sladkorja.

 

Vabljeni k ogledu dogodka!

Občina Dobrova - Polhov Gradec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 447
Izšla: 27.03.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.