Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Ponoči bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 stopinj C.
13°C | 17°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 14°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
5°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Projekt nove urbane opreme v občini


OBČINSKE

| |
18.08.2014      13:38
A A

Projekt nove urbane opreme v občini


Z investicijo, ki jo načrtuje že dobro leto, želi občina pridobiti nove elemente urbane opreme, ki bodo prispevali k enotnejši vizualni podobi občine. Elementi bi morali glede na posamezne značilnosti naših krajev ustrezati vsem naseljem, na nevpadljiv način. Postavitev v naselja bi bila postopna – kjer so poškodovani obstoječi elementi oziroma kjer se bo načrtovala nova enotna podoba.


Primer avtobusne postaje z oglasnim mestom, prostorom za vozne rede, košem in klopjo ter napisom postajališča
Primer avtobusne postaje z oglasnim mestom, prostorom za vozne rede, košem in klopjo ter napisom postajališča
Deli:

Posebna pozornost je namenjena doseganju racionalno zasnovanega urbanega pohištva, oblikovanega po enakih oblikovnih načelih. Za elemente sta značilni predvsem sestavljivost in enostavnost. Uporabljeni so lokalni materiali. Vse osnovne nosilne konstrukcije so jeklene, vroče cinkane zunaj in znotraj, površinsko brušene in prašno barvane. Vse obrobe, zaključki, strop in kritina so aluminijasti in prašno barvani ter iz impregniranega lesa, ki se ne barva in z leti posivi. Merila pri načrtovanju so bila enostavnost objektov, obstojnost materiala ter čim manj potrebnih vzdrževalnih del.

V projektu so bili izpostavljeni naslednji elementi urbane opreme: avtobusna nadstrešnica (večja in manjša; možnih je več različic vsake glede na dejanske potrebe in izbor posameznih pozicij); avtobusni oz. informativni steber, več različic klopi (enojna klop brez in z naslonjalom, dvojna klop brez in z naslonjalom); oglasna tabla, oglasni pano, koš za odpadke, koš za pasje iztrebke; paravan za zastiranje zabojnikov za smeti (2 varianti); miza za tržnico in zunanja svetilka.

Ob upoštevanju predlogov in potreb Občine Dobrova - Polhov Gradec je projekt urbane opreme izdelalo podjetje PLAN B, d. o. o., iz Maribora.

Občinska uprava 

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dobrova-Polhov Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Naš časopis
Številka: 442
Izšla: 24.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
02.11. - 04.11.2016 | Šole in vrtci
Počitniške delavnice v Muzeju pošte in telekomunikacij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.